Když si zařizujete domácnost nebo vaše stará pračka už dosloužila, začínáte se pídit po obchodech s elektrospotřebiči a hledáte takovou, která by se vám nejlépe hodila. Jak svými rozměry a designem, tak vlastnostmi, spotřebou a samozřejmě také cenou. Značkou, která má po dlouhá léta u nás velmi dobrou pověst a navíc je právem pokládána za průkopníka designu a inovací, je ZANUSSI, která patří do „rodiny“ společnosti Electrolux (spolu s Electrolux, AEG a dalšími uznávanými značkami).
Co je největší devizou praček Zanussi je to, že v jejich nabídce najdete opravdu všechno, na co si vzpomenete a co sluší nejen vaší koupelně, ale také vaší kapse.

Pokud jsou vaše finanční prostředky skromné, ale přesto chcete výrobek, na který se můžete spolehnout, určitě byste si měli všimnout výhodné nabídky Zanussi pračky FL 500 ADVANTAGE. Tato pračka s předním plněním se standardním programovým vybavením včetně signalizace zapnutí, tlačítka pro poloviční náplň a vypnutí odstřeďování, náplní 5 kg prádla, spotřebou 1,39 kWh energie a 72 litrů vody je vybavena vanou z moderního materiálu Carboran, který prodlužuje životnost spotřebiče a snižuje jeho hlučnost a spotřebu. Cena této pračky se pohybuje již od 9 990 korun.
V cenách od 12 do 19 tisíc korun najdete široké spektrum praček Zanussi s předním i horním plněním, které splňují požadavky i náročnějších spotřebitelů. Výhodami dražších modelů jsou především nižší spotřeby vody a energie, vyšší otáčky při odstřeďování, JET systém (přímé sprchování prádla) a nebo zvětšený otvor pro vkládání prádla, který usnadňuje práci. Rovněž všechny tyto pračky jsou vybaveny vanou z Carboranu. Mezi klasickými bílými pračkami s předním plněním obsahuje nejvíce vylepšení „inteligentní“ pračka FL 1201 INPUT určená pro 5,5 kg prádla, která má spotřebu pouhých 0,95 kWh energie a 44 litrů vody, ždímá až na 1200 otáček za minutu, samozřejmě obsahuje JET systém a má také velký plnící otvor se zvětšeným úhlem pro otevření dvířek. Její cena se obvykle pohybuje kolem 26 tisíc korun.
Skutečným designovým a technologickým bonbónkem je pak pračka IZ, která byla představena veřejnosti poprvé v roce 2000. Je to nakloněná pračka Zanussi IZ, která má srovnatelné parametry s FL INPUT (co se týká funkcí), ale ještě navíc je nejen průlomem z hlediska vzhledu domácích spotřebičů (viz. obrázek), ale díky naklonění bubnu a dvířek nabízí ještě větší komfort při obsluze, než obvyklé pračky Zanussi, kromě toho umožňuje až trojí regulaci času. Tomu pochopitelně odpovídá i cena, která se u této pračky pohybuje ještě o nějakou tu tisícovku nad výše zmíněnou „inputkou“.