Jana Štefánková, bývalá hvězda Peříčka, modelka, sportovkyně, majitelka firmy na výrobu prádla, doma moc nepobude. Je to velmi zaměstnaná žena, která hodně cestuje a bydlí částečně tady, částečně na Seychelách. Zeptali jsme se, jak tady v Čechách bydlí.
Bydlíte v domě, nebo v bytě?
Tady v Čechách mám jen byt. Po domě ani netoužím, protože miluju vyhlídku na moře, a tu tady mít nemůžu, takže byt úplně stačí.
Jaký styl zařízení vám nejvíc vyhovuje? Romantický, nebo spíše moderní…?
Řekla bych spíš romantický. Mám ráda tropický styl – ratan, bambus, hodně kytek, teakové dřevo. Kytky mám ráda, nejsem sice velký pěstitel, ale snažím se.
Z toho je zřejmé, že máte doma spoustu věcí z cest.
Samozřejmě, velkou součást zařízení mého bytu tvoří právě věci z cest. Mám ráda věci, které mají pro mě duši, ke kterým mě vážou vzpomínky.
Jakou místnost v bytě máte nejraději?
No… (smích), můj byt je hrozně maličký, takže se to vlastně nedá ani tak moc říct. Ale asi ložnici – z ní mám ty nejlepší vzpomínky :).
Co doma nejraději děláte, relaxujete spíš při domácích pracích, nebo se raději „válíte“?
Spíš se válím, a to doslova, protože já moc nedokážu sedět nebo ležet na posteli nebo na pohovce, takže se povaluju po zemi, mám tam spoustu polštářů, aby se mi válelo dobře. A při válení se snažím učit, já vlastně pořád studuju další jazyky, tak si čtu v originále knížky. Někdy trávím čas i u internetu, ale to spíš když něco hledám, bavit se tam nechodím.
Všichni, které jsme zpovídali před vámi, nám nakonec nakreslili obrázek toho, co mají doma nejraději a co dělá jejich domov domovem, nakreslíte nám ho také?
To raději ne, můj domov dělá domovem totiž především přítomnost lidí – mého přítele, ségry, prostě lidí, které mám ráda. Doma je tam, kde jsou oni. A já bych je asi nakreslit nedokázala.