Partnerský život je celoživotní diplomatickou misí. Obě zúčastněné strany musí tolerovat spoustu drobných zlozvyků, které zpočátku mohou působit jako roztomilé roztržitosti nebo drobné úsměvné prohřešky proti bontónu, po mnohaletém soužití však dokonale otráví život. A že mají muži i ženy své specifické zlozvyky, o tom mě přesvědčili mí přátelé a kamarádky.
Za ženy:
Petra proti pomlaskávání
Mám senzačního chlapa, udělá mi, co mi na očích vidí, jen spolu nemůžeme jíst u stolu. On totiž tak strašlivě mlaská, že se nemohu vůbec soustředit na jídlo, i když ještě ani nevezme do úst, už si dopředu říkám: „A teď to zase začne, ten zvuk, co mě přivádí k šílenství!“ Ještě pár let a vrazím mu porcovací nůž do břicha!
Pavlína proti prkýnku
Když přijdu po svém manželovi na záchod, chce se ječet, brečet, mlátit hlavou o mísu a udělat přemet s pěti vruty! Už dvanáct let mu říkám, respektive na něj ječím: „To nemůžeš to zatracený prkýnko aspoň jednou sundat!“
Patricie proti prohlídkám lednice
Naše lednice má v sobě ohromné ledové kry, které nejdou odstranit, nebo jen krátkodobě. Je totiž po mnoho hodin denně otevřená, takže se po odmrazení udělají ledové nánosy znovu, než bys řekl švec. Otevřená je proto, že tam můj muž hodiny a hodiny zírá – přijde, otevře lednici a hledí. Po několikaminutovém hledění ji zavře a celé zopakuje po půlhodině znovu. Dokud nejde spát. Nedokáže vysvětlit, proč to dělá.
Pepina proti pískání
Jen jeden zvuk v životě mi působí pocit, že mi někdo vyřezává z hlavy rozžhavenou pilou mozek. Ten zvuk bohužel slyším každý den už osm let a mám naději s ním prožít i zbytek života. Je to pískání mého muže. Když ho prosím, ať si nehvízdá, vetšinou tvrdí, že vůbec nehvízdá, popřípadě mě osočí z nervozity a nesnášenlivosti.
Pája proti povalování svšků
Když přijdu domů, hned poznám, jestli je můj drahoušek už doma. Vede mě za ním ke gauči cestička ze saka, kalhot, ponožek, kravaty a košile. Na jejím konci sedí můj nejdražší na gauči jen v trenýrkách a udiveně se ptá, proč mám zase tak blbou náladu.
Za muže:
Přemek proti padlým vlasům
Každé ráno mě v koupelně při čištění zubů čeká pěkně nechutnej pohled do umyvadla plnýho vlasů, který tam moje žena vyhodí, když je navyklým pohybem vyškubne z hřebenu. Nejen že se mi to zdá odporný, ale jednou za měsíc prošťouchávám odpad. Když jí to řeknu, jsem pedantickej pitomec.
Petr proti plýtvání energií
Mám krásnou ženu, která se vzorně stará o mě, o naše tři děti, o náš byt i chalupu. Má jen jedinou chybu, ještě v životě se jí nestalo, že by po sobě někde zhasnula. Nejdřív mě to rozesmávalo, pak jsem si to psal a počítal, kolik zbytečně prosvítíme, pak jsem ji napomínal, teď už rezignuji. Nic neříkám, ale věřím, ale že i takhle malicherný důvod může mít katastrofální následky.
Pravoslav proti pastě na zuby
Že je moje žena rozhazovačná hýřilka, na to jsem si už dávno zvykl, konečně jsme na tom dobře, tak se nemusí nijak finančně omezovat, rád jí všechno dopřeju. Proč ale proboha při tom všem musí tak NEEKONOMICKY vymačkávat zubní pastu, že jí polovinu vyhodíme do koše?!
Pankrác proti plísni
Když otevřu naši ledničku, zdá se mi, že jsem v biologické laboratoři. Z krabic na zeleninu na mě hledí mrkve a okurky s bílými kožíšky. Na zavařeninách opaleskují plísně všech druhů a barev a všechno zavání shnilými bramborami. Moje žena kupodivu není výzkumnice, je jen nepořádná. Když jí to občas vytknu, nadává mi do prudilů.
Prudimír proti potrácení předmětů
Moje dívka je senzační, jenom nedokáže přenést předmět z jednoho konce bytu na druhý, aniž by jej ztratila, založila, zašantročila. Náš život sestává z hledání klíčů, punčoch, příborů a prostě všeho, co vás napadne. Když jsme spolu začali žít, připadalo mi to rozkošné, dnes je to nesnesitelné a nevím, jak to vydržím do konce života.

Jaké máte ze zlozvyky svých partnerů zkušenosti vy?

Reklama