Moje kamarádka je pohledná štíhlá bruneta, rozvedená a bez závazků (tak se to v těch inzerátech píše, ne?). Zklamaná nepovedenými vztahy (ten poslední byl tak trochu ženatý, což se dozvěděla po dvou měsících romantické lásky), velmi vytížená v práci, ale stále ještě hledající rozhodla se jednoho dne – z nedostatku jiných příležitostí, jak se říká – najít si budoucího partnera přes inzerát. Začala tedy listovat papírovými i internetovými seznamkami a pročítat nabídky v rubrikách typu „Jen vážně“. Však ona to taky vážná věc je, když si hledáte chlapa. Tedy, zas až tak vážné to není, ale legrace taky ne… To moje kamarádka zjistila záhy.
„Jsem věčný snílek, co s tebou chce brouzdat jarní rosou…“ – tak toho ne, snílek byl její bývalý a když jednoho dne přišla dřív domů a zjistila, že se mu nejlíp sní v její postelí s cizí blondýnou, pustila ho k vodě. „Hledám ženu, která mi dokáže, že nejsem takový budižkničemu, jak všichni říkají…“ – ach ne, ona chce přece chlapa, co si aspoň trochu věří! „Mám dům, auto, chatu, ale nemám nikoho, koho bych mohl zasypávat květinami a polibky…“ – panečku, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, pomyslela si má přítelkyně. A představila si, jak za rok uklízí celý ten barák, myje to auto a bílí tu chatu, zatímco její romantik ji zasypává leda tak otázkami, kde je pivo.
Tak tenhle si věří teda až moc: „Ženatý čtyřicátník se závazky hledá pohlednou štíhlou dívku k občasným schůzkám a nezávaznému sexu. Jsi-li svobodná a můžeš se časově přizpůsobit, napiš a nebudeš litovat...“ „Jsem z toho v depresi,“ volala mi tuhle o půlnoci. „Vážně se v týhle zemi nenajde jedinej normální chlap, kterej není divnej nebo ženatej?“ Copak jsem jí mohla říct, že v novinách psali, že prý asi před dvaceti lety jednoho viděli, ale zase někam zmizel. Třeba je to blbost.

Možná ještě chlapi nevymřeli. Ale dají se najít přes inzerát? Máte nějaké zajímavé postřehy a zkušenosti z tohoto druhu seznamování? Napište nám o tom. Ostatní čtenářky se možná rády poučí a moje kamarádka třeba nebude na příštího Valentýna sama… :-)
Reklama