Pokud máte zahrádku nebo alespoň terásku či balkón, můžete si vypěstovat voňavé a krásné kytičky, ze kterých budou mít radost i vaše mužské protějšky, protože se dají použít v kuchyni. Možná namítnete, že jsou k dostání sušené, a tedy bez práce, ale to je omyl - čerstvé mají daleko silnější aroma a obvykle i trochu jinou chuť. Jestliže chcete mít pravá italská nebo řecká jídla, pusťte se do zahradničení.
Tymián – je to trvalka, vhodná do zahrady. Pro její pěstování volíme polostín, na půdu není náročná. Nejlépe se jí daří ve vápenaté půdě s dostatkem vláhy.
Krásně voní (mimochodem vůně tymiánu ovlivnila například spisovatele Marcela Pagnola natolik, že po ní pojmenoval svou knihu, v níž popisuje své dětství a dospívání ) a v kuchyni je vhodný jako koření pod maso. Někdo jej přidává i do špenátu, který po něm dostane zajímavou chuť i vůni.
Rozmarýn – je vhodný i pro pěstování v květináči na balkóně nebo na terase, miluje slunce a rovněž vápenatou půdu. Jeho pěstování v zahradě je v našich podmínkách obtížné.
V kuchyni jej používáme jako koření k masům a je velmi vhodný i ke zvěřině. Čerstvý rozmarýn má velmi silné aroma, proto jej přidávejte uváženě.
Bazalka - je to jednoletá bylinka, jejíž pěstování venku v zahradě je rovněž obtížné, je velmi náchylná na chlad. Doporučujeme opět pěstování v květináči na stinném místě balkónu či terasy.
V kuchyni má bohaté využití, zejména v těstovinových pokrmech a v salátech, chuť čerstvé bazalky je velmi odlišná od sušené a drcené a je vynikající.
Šalvěj - bylinka, jejíž životnost jsou asi 2 - 3 roky. Je to rostlina, která je velmi dekorativní, na zahradě vám bude dělat parádu. Je suchomilná a všechny její druhy milují slunce.
Kromě chuťových vlastností má i léčivé účinky. V kuchyni se používá jako koření pod maso, má velmi zvláštní aroma.
Oregano - česky dobromysl, je trvalka, která nepotřebuje zvláštní péči. V zahradě se jí daří na suchých prosluněných místech, nelépe v propustné vápenaté půdě.
Má pronikavou chuť i vůni, trochu podobnou majoránce. V kuchyni má uplatnění především jako koření do těstovinových pokrmů, ale hodí se i k masu. Je vynikající v kombinaci s česnekem. Při jejím přidávání do pokrmů se opět držte hesla, že méně je někdy více, pokud to s oregánem přeženete, jídlo zhořkne.
Levandule - trvalka, kterou budete pěstovat nikoli pro kuchyni, ale pro krásu a vůni. Ve Středomoří ji známe jako polodřevinu, v našich zahradách má spíše podobu trvalých bylinek. Je velmi krásná, v zahradě tvoří fialové koberce. Je velmi otužilá a pro její pěstování volíme sušší půdu na výsluní.
Má široké použití ve voňavkářství a v lékařství. Sušená levandule v plátěných sáčcích je velmi účinným prostředkem proti molům, a navíc vám nádherně provoní celý prádelník.
Reklama