V rámci valentýnského rozjímání se možná leckterá z vás dobere až k prapůvodní otázce lidského soužití. Už od útlého věku děláme všechno proto, abychom upoutaly příslušníky opačného pohlaví, prakticky po celý život se kolem nich točí naše myšlenky (ať už pozitivní…ach ta láska…a nebo negativní… jsou to všechno stejně gauneři…) a ačkoliv bychom je občas nejradši zabily, stejně jsme nakonec rády, že existují. :-)
Proč vlastně máme rády chlapy?
1. Protože jsou šikovní - dovedou spousty věcí, které my neumíme. Například nepotřebují židli k tomu, aby dosáhli na věci, které se nacházejí na vyšších poličkách kuchyňské linky. Také dovedou výborně obsluhovat televizní ovladač, video, mobilní telefon a automobil, přičemž úspěšně předstírají, že kromě toho navíc i rozumí tomu, jak to všechno funguje. Jejich koníčky vyžadují směsici perfekcionismu, talentu a nezměrné píle (ať už je to rybaření, modelářství, cyklistika nebo sběratelství pivních tácků).
2. Protože jsou tolerantní - klidně vám dovolí strávit celý den v nákupním centru, ale musíte slíbit, že necháte bankovní kartu doma a vezmete s sebou děti, psa a babičku. Také vůbec nemají nic proti tomu, když se s nimi nebudete dívat na sportovní přenos v televizi a místo toho se zabavíte v kuchyni mytím nádobí nebo špikováním masa.
3. Protože jsou sebevědomí - nic nemůže být tak vzrušující jako sebevědomý a náročný muž. Skutečný chlap si je vědom svých kvalit intelektuálních i fyzických, které nemusejí být patrné na první pohled, o to jsou však hodnotnější. Jen pravý muž ví, že nedokonalost dělá muže mužem, ale dokonalost zase ženu ženou. Má smysl pro humor, ale nedopustí, aby si z něj někdo dělal šprťouchlata. Mnohdy si záměrně pěstuje image podivína, aby zvýšil svoji cenu v očích nás, věčných obdivovatelek. Protože ví, že ať udělá, co udělá, my ho stejně budeme mít rády. :-)
Reklama