Snad každá maminka se potýká s tím, jak naučit své dítě na nočník. Navíc každé dítě je jiné, má jiné potřeby a prochází svým vlastním vývojem, takže se nedá najít nějaký osvědčený způsob či návod, jak nejjednodušeji dítě přimět k pochopení, k čemu nočník slouží. A pokud už to robátko pochopí, jak jej přimět, aby svou potřebu udělalo do nádoby k tomu určené a ne do plenek. Určitý posun v učení na nočník je stav, kdy si dítě uvědomí, že potřebu udělalo, a hlásí, že ji má v plínce.
Bohužel se odborníci setkávají s tím, že maminky posazují dítě na nočník velice brzy, kdy samo ještě nemůže pochopit, jaký význam posezení na nočníku má, takže vykonání potřeby do nočníku je více méně náhoda. Bývá to z důvodu mateřské hrdosti. Maminky se pyšní,, jak je jejich dítě už šikovné, a celé nadšené pak vykládají ostatním, jaké mají výjimečné miminko. Dalším (častějším) důvodem je ekonomická stránka věci. Praktičtí rodiče vědí, že čím dřív se dítě naučí na nočník, tím dříve bude bez plenek, takže si rodinný rozpočet uleví od celkem vysokých částek, které měsíčně stojí kvalitní jednorázové plenky.
Podle lékařů je ideálním věkem, kdy začít dítě učit na nočník, období roku a půl. Dítě pak potřebuje aspoň půl roku na to, aby si tento návyk osvojilo. Jsou období, kdy se děti učí na nočník lépe – třeba v létě, kdy je venku teplo a dítě může pobíhat bezstarostně bez plenek a jen tak si, bez zdržování se svlíkáním, odskočit na nočník. Hlavní je děti chválit a přehnaně je povzbuzovat a nekárat je při opakovaném neúspěchu. Rodiče nesmí v dítěti budovat pocit méněcennosti, že je dost velké na to, aby mělo ještě plenky. Každé dítě je indiviualita. Je nutné mu nočník přiblížit jako něco, co je třeba se naučit, ale zábavnou formou. Dítě nesmí mít z nočníku špatné sny a deprese.
Každý odborník s úsměvem dodává, že se na nočník stejně naučí chodit každé dítě. Jen je otázka kdy.

Aby vám šlo učení na nočník s úsměvem, máme pro vás nočníkovou soutěž! Právě teď se můžete zúčastnit soutěže o 6 nočníčků od firmy Chicco! A jaké můžete získat? Firma Chicco vyrábí nočníky v podobě auta – kabrioletu! Pro dítě se může stát ze sezení na nočníku hra. Autíčka – kabriolety jsou vyráběné v červené, oranžové a žluté barvě. Firma Chicco také nabízí obyčejnější nočníček – jen s delší opěrkou na záda a to ve vkusných barvách jako je bílá, červená a modrá.
Zúčastněte se soutěže a pokuste se vyhrát! Přejeme vám hodně štěstí!