Je všeobecně známo, že pokožka novorozeného děťátka je nejcitlivější. Důležité je věnovat její péči zvláštní pozornost. Nejrizikovější je oblast zadečku, která je kvůli častému přebalování a čištění namáhána nejvíce. Proto je třeba přebalovat miminko co nejcitlivěji.
Maminky někdy používají navlhčenou vatu, která je měkká, ale proces jejího dělení a namáčení je trochu zdlouhavý. Praktickým pomocníkem při přebalování se stávají vlhčené čistící ubrousky, které jsou určeny přímo pro dětské zadečky. Čistící ubrousky Huggies Wipes, na rozdíl od ubrousků jiných výrobců, obsahují méně chemických složek a jsou tedy přírodnější. Jejich použití je velice jednoduché a současně mají hojivé účinky, protože obsahují vitamin E. Ubrousky se prodávají v praktické umělohmotné krabičce, ke které se dá dokoupit náhradní náplň ubrousků. Z přebalování se rázem stává záležitost několika okamžiků, což ocení i tatínkové.

Několik tipů, jak rychle a bezpečně vyměnit plenku
Rozbalte dítěti plenku a použijte čistou přední část k otření zadečku, přičemž volnou rukou přidržujte oba kotníčky. Vložte mezi ně prst, aby se navzájem neotíraly. Pečlivě očistěte vatou a vodou nebo nedráždivým čistícím ubrouskem.
Holčičky vždy čistěte zpředu dozadu, aby se do vagíny nedostaly baktérie. Chlapcům se musí očistit okolí penisu a varlátek. Nestahujte předkožku.
Vložte pod vaše děťátko čistou plenku. Zvedněte přední část plenky a vložte ji mezi nohy dítěte. Přidržte stranu plenky a bezpečně spojte suchým zipem. Zajistěte, aby mezi zipem a bříškem dítěte byl dostatek místa a upevněte druhý zip.