Mám kamarádku, a ta má skvělé manželství. Ne snad, že by byl její manžel ideální, to rozhodně ne. Ale nikdy se nehádají. Nikdy nedojde ke konfrontacím. Ptáte se proč?
Moje kamarádka, říkejme jí třeba Hanka, má vlastní filosofii. Otevřené konfrontace manželství neslouží, ale zase je jasné, že není možné, aby ji manžel, dejme tomu František, rozčiloval a nijak za to netrpěl. A tak si vypracovala vlastní systém založený na tom, že zlobícího manžela nenápadně potrestá, aniž by on o tom věděl, a pak ještě dobrotivě odstraní příčinu jeho trápení, takže ve výsledku je za hodnou a předobrou manželku. Že to nechápete, tady je příklad:
Když Hanku František naštval, nešla mu vynadat. Naopak. Protože je hodná žena a vzorná manželka, šla vyžehlit. A sežehla žehličkou cedulku na manželových slipech tak, že se z původně neškodné ceduličky stala tvrdá a ostrá ocelová záležitost. Slipy mu pak, protože je vzorňuška, připravila na hromádku věcí, které si vezme ráno do práce. Když přišel František z práce, měl na spodní části zad krvavé stigma a kňučel, že si celý den musí drbat záda a co to tam proboha jenom může mít. Hanka už věděla, že její pomstička nevyšla naplano, v duchu si zamnula ruce a navenek soucitně prohlédla Františkova záda. Pak bez mrknutí oka ustřihla onu cedulku, ještě si společně zanadávali na výrobce, cože to tam do těch slipů proboha dávaj za děsný cedule. František spokojený, že má tak hodnou ženu, Hanka spokojená, že to zase vyšlo.
Jindy zase, když přišel František hodně pozdě domů, nedostal vynadáno jako jinej chlap, že se po nocích courá. Naopak. Dostal výbornou večeři. Z psí konzervy. Hanka si nedala, protože už jedla. František se v tom trochu šťoural, moc mu to nejelo, ale Hanka se trošku rozlítostnila, že se s tím vařila celej večer a teď to František ani nedojí. František se zastyděl, že je k Hance tak příkrý, když mu ona, přestože se tak zdržel, ještě navařila. Tak to zbouchal všechno. František byl spokojený, že má tak hodnou ženu a Hanka taky, protože to zase vyšlo.
Ačkoli nejsem v zásadě zlomyslná, musím říct, že se mi Hančina filosofie nezdá tak úplně špatná. A co vám? Myslíte si, že je Hanka hrozná mrcha a že vy byste tohle nedokázaly? Nebo je to ideální způsob, aby se „vlk nažral a koza zůstala celá“? Děláte také drobné sviňárny svým partnerům? Podělte se s námi o ně!