Hezké a barevné interiéry, hračky, obrázky a další vybavení blízké dětskému světu připravují výtvarníci a architekti pro dětskou onkologii Fakultní nemocnice v Brně, pro oddělení větších dětí Městské nemocnice v Ostravě a pro lůžkovou část dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze. To všechno díky Nadaci Archa Chantal, která na úpravu dětských zařízení vynaloží prostředky ze sponzorských darů ve výši zhruba 10,5 miliónů Kč.
„Odděleními, kterým jsme dali krásnější tvář, ročně prochází na 140 tisíc dětí,“ říká Chantal Poullain, zakladatelka nadace. „Až dokončíme nové projekty, bude jindy šedá, ošklivá a neosobní nemocnice příjemnější pro další tisíce.“ Podle charakteru úprav, barev a výzdoby bude oddělení pražské nemocnice plné loutek, brněnské se promění v barevný svět a svět ostrovů a v Ostravě si s dětmi bude hrát nosatý Pinocchio.
Od svého založení v roce 1993 se Nadace Archa Chantal podílela na dvanácti rekonstrukcích dětských oddělení šesti nemocnic. 25. října uspořádala Nadace za podpory sponzorů Den létajících psaníček, během kterého mohly děti v šesti městech České republiky využít speciální balónkovou poštu a poslat své psaníčko se vzkazem nebo obrázkem neznámému kamarádovi.
Reklama