Podnětem pro tuhle úvahu byla vlastně debata, která se onehdá uskutečnila u nás v redakci. Nějak jsme dospěly k tématu, který herec je či není sexy. Zatímco část osazenstva se klonila k názoru, že samozřejmě Bruce Willis, jiné křídlo mínilo, že tím pravým je Mick Jagger, přičemž se našla i frakce, která by přísahala na Dannyho de Vita. Pak začaly padat argumenty, kde se to jen hemžilo výrazy jako „vypatlaný svalovec“, „vysušená treska“ či „trapný tlouštík“. Z názorů můžu jmenovat „o toho bych si ani neopřela kolo“ nebo „ani hráběma přes plot“. Prostě klasika:-)
Podrobeni sžíravé kritice ocitli se tu vyhlášení krasavci vedle notorických oškliváků, protože naštěstí se představa o tom, kdo je sexy, liší kus od kusu, osoba od osoby. Říkám naštěstí, protože kdyby tomu tak nebylo, žili by lidé povětšině jako samotáři, nemilováni a neobdivováni, a jediní, kdo by si nemohli stěžovat na nezájem opačného pohlaví by byli například dvojníci Bruce Willise a Pamely Anderson. Dost děsná představa…
Zkrátka a dobře, je to vlastně úžasné, že zatímco společenské magazíny na celém světě pořádají každoročně čtenářské ankety na téma Kdo je v showbussinesu nejvíc sexy?, jejichž vítězi bývají hezouni jako George Clooney, Russell Crowe nebo Ben Affleck a krásky jako Jennifer Lopez nebo Selma Hayek, v obyčejném životě vítězí nejen svaly, vnady a smyslné oči, ale také třeba vtip, řemeslná zručnost nebo atypické tělesné proporce. Například charismatická herečka Chantal Poullain, bývalá žena Bolka Polívky, se prý nechala slyšet, že podle ní jsou sexy chlapi, co jsou trošku při těle. Jedna moje známá, novinářka, se zase svěřila, že jí děsně vzrušují muži, co něco dovedou (třeba spravit auto, vyprojektovat dům nebo řídit letadlo). A že sexy nemusejí být jen lidé, ale i jiné komodity, o tom přesvědčil čtenáře jednoho magazínu Karel Gott, který řekl, že podle něj jsou sexy peníze.

Co je sexy podle vás? Napište svůj názor a porovnejte ho s ostatními čtenářkami a čtenáři. Mohlo by to být docela zajímavé :-)