Praní prádla je docela věda. Zabývají se jím však nejen hospodyňky, jejichž úkolem je, aby celá rodina chodila čistě a voňavě oblečena, ale také vědci a výzkumníci ve službách kosmetických firem. Jednou z posledních novinek, které opustily vyývojové laboratoře je nová technologie vůně nazvaná Power Fragrance, jež našla použítí v oblíbené aviváži jménem Silan. Zdokonalený Silan Sensation díky nové vůni zajistí, že vyprané prádlo bude déle voňavé a svěží. Tajemstvím tohoto vylepšení je to, že vůně se uvolňuje do prádla postupně.
Ptáte se, proč byste vlastně při praní měli používat aviváž? Odpověď je docela jednoduchá. V moderních pračkách je prádlo namáháno jak mechanicky, tak i pronikáním pracího prostředku až do vláken. Takto vyprané prádlo je proto tvrdé na omak, a tento stav je pak ještě dále zesílen sušením prádla. Důsledkem je nepříjemný pocit při nošení takového oblečení. Navíc u textilií s vysokým podílem syntetických materiálů dochází během nošení k elektrostatickému nabití oděvu: prádlo se „lepí“ na kůži.
Použití aviváže výše zmíněné negativní důsledky odstraňuje. Prádlo je především měkčí a jemnější na dotek. Značně se tím také zvyšuje pocit pohodlí při nošení. Textilie s vysokým podílem syntetických vláken jsou po použití aviváže „antistatické“. Dalším účinkem je nemačkavost a menší usazování nečistot na textilních vláknech. Snazší je i žehlení a optický dojem z oděvu je mnohem lepší. Zvyšuje se rovněž životnost a tím i hodnota tkaniny. Textilie také rychleji schnou, neboť prádlo po ošetření aviváží obsahuje méně vody na kilogram prádla než prádlo bez přidání aviváže.
A co je podstatné, aviváž dokáže krásně osvěžit a provonět váš den (pokud jí používáte na oblečení) i noc (v případě, že „silanizujete“ také vaše ložní prádlo).
Reklama