Můj muž je mi asi nevěrný. Vlastně to doopravdy nevím, nemám žádný důkaz. Ale dovedly mne k tomuto přesvědčení různé náznaky, jako je změna jeho chování ke mně a častější práce přesčas. V poslední době mu často chodí i pozdě v noci SMSky, a když se zeptám, kdo to je, tak říká, že lidi z práce. Nemůžu tomu věřit. Tomu se přece ani věřit nedá. Prostě si myslím, že někoho má.
Strašně ráda bych věděla, jestli je to pravda, nebo jestli je to jen nějaká moje představa. Kamarádka mi radí, abych mu prohledala věci a když se nebude koukat, abych mu vlezla do mobilu. Ale já se bojím tohle udělat. Bojím se toho, že zjistím, že má opravdu milenku. Nemohla bych pak už s ním žít, spát s ním a tak. Přitom ho ale nechci ztratit. Miluju ho. Žádné rozepře doma nemáme, jsme spolu už pět let, oba chodíme do práce, plánovali jsme dítě… A teď tohle. Jsem fakticky bezradná, v noci, když není doma, brečím do polštáře a ptám se sama sebe, proč by to dělal? Myslím, že nebudu pátrat, nechci vidět SMSku jak píše nějaké jiné, že jí miluje nebo tak. Ale když nebudu pátrat, znamená to pro mě, že budu od teďka žít pořád v nejistotě, jestli mi zahýbá. A to nevím, jestli dokážu.
Mám se ho natvrdo zeptat, jak to je? A kde vezmu jistotu, že mi řekne pravdu? Nebo to mám nechat plavat? Prosím, poraďte, jsem vážně v koncích.

Veronika

Předestřeli jsme Veroničin příběh psycholožce L. Máchové, která nám řekla, že v případě, že manželství neprožívá momentálně nějaké bouřlivé období a manželka nehodlá žádat o rozvod, je lepší a taktičtější nepátrat. Staré rčení říká, že co oči nevidí, to srdce nebolí. Je velmi pravděpodobné, pokud se ovšem podezření čtenářky zakládá na pravdě, že se jedná jen o krátkodobý „úlet“, který manžela přejde a on bude zase sekat dobrotu. Takových případů jsou tisíce a málokdy kvůli nim dochází k rozvratu manželství. Pokud by ale přece jen chtěla problém s manželem probírat, rozhodně by se měla vyvarovat hysterických scén a výhružek. Takové reakce totiž spíš nevěrníka přivedou k milenčiným dveřím, než aby ho udržely doma. Žena by měla zachovat klid a kategoricky by měla muže požádat, aby se taková věc už nikdy neopakovala. Z takového boje má větší šanci vyjít jako vítěz, zatímco milenka se bude muset poohlédnout po nějaké jiné oběti…
Reklama