Afrodisiaka, tedy látky na povzbuzení milostné touhy, jsou známá již tisíciletí. Po celé věky lidé konzumují rozemleté nosorožčí rohy za účelem sexuálních radovánek.
V moderním věku se vědci zabývali tím, jaké a proč mají některé látky, obsažené v ověřených afrodisiakách, účinky. Podrobovali je složitému zkoumání a chemickým analýzám. Avšak s tím je nyní konec. Rakouský sexuolog doktor Gerhardt Rozkosch učinil překvapivý objev a z něj vyvodil smělou hypotézu, která prozatímní bádání v oblasti afrodisiak zcela staví na hlavu.
Doktor Rozkosch si totiž zcela náhodně všiml, že křivka sexuální touhy jeho ženy kolísá. Když měli například k večeři párky, paní Rozkoschová se svého muže doslova zmocnila hned po jídle. Stejně reagovala i na banány či mrkev. Naopak po steaku s brambory nebo brokolici či jablkách zůstávala chladná, až frigidní. V Rozkoschovi to vzbudilo profesionální zájem a podrobil svou ženu řadě testů, pro zajímavost: mimo jiné jí dal ke konzumaci i rozemleté svíčky.
Po celoročním testování a ověřování pak šokoval celý vědecký svět překvapivou hypotézou: Afrodisiaka, to není žádná chemie, pouze vizuální efekt! Potraviny falického tvaru působí jako silná afrodisiaka, ačkoli mají zcela rozdílné chemické složení. Poukázal i na to, že staré známé rohy z nosorožce jen potvrzují jeho bádání.
Svůj objev přednesl na každoroční sexuologické konferenci ve švédském Stockholmu a jeho přednáška patřila k vrcholům kongresu. Co z jeho objevu prakticky vyplývá pro nás, obyčejné smrtelníky, těžko říct. Uzenáři a zelináři se radují, výrobci mléčných výrobků podávají protesty. Můžeme jen doufat, že náš trh bude ekonomicky tak pružný, že nebudeme muset stát dlouhé fronty na banány jako za dob totality.

Pro Ženu-in Petra Rozkošná, Vídeň