V dnešní době, kdy je pěkné koště či smeták standardním vybavením každé domácnosti, je bohužel hlavní a nejdůležitější funkce těchto kultovních předmětů už dávno zapomenuta. Smetáky jsou poníženy na pouhý úklidový nástroj a košťata jsou často dokonce vytěsněna, tépichy už nevymetáme, ale luxujeme, a tak pěkné poctivé, rýžové koště nachází uplatnění snad jen někde na chalupě nebo na chatě.
Jako bychom v běhu moderní doby zapomněli, že koště bylo zkonstruováno a celé věky sloužilo především ku létání! Avšak naštěstí se dnes v rámci zdravého životního stylu a návratu k rustikálním trendům v bytové architektuře některé firmy snaží vrátit koště tam, kam skutečně patří – na oblohu. Britská firma Wizard nám předkládá ve své nabídce celou škálu letových prostředků ve velmi moderním designu s podrobnými manuály k použití. Zajímavostí je, že v nabídce jsou i lopaty k nakládání dětí do pece, tam ovšem manuál tradičně schází, na to si musí každá ježibaba přijít sama.
Wizardovská košťata jsou ovšem velmi nákladná, a tak věrny tradici zlatých českých rukou můžeme vzlétnout i na obyčejném koštěti, kterým doma zametáme. Smeták ke vzletu uzpůsobíme pomocí spousty nachytaného prachu, speciální směsi bylin nasbíraných o svatojánské noci, několika netopýřích drápků a vývaru z hadích hlav, který smícháme se slinou nějaké ostřílené čarodějnice ze sousedství.
NÁŠ TIP: Děti do šesti let mohou létat i na malém košťátku, tak můžete s sebou letos na vzlet vzít i dcerku nebo jiné děvčátko z příbuzenstva. Pěkný let!