Skoro každý z nás si určitě vzpomene na ožužlaného medvídka nebo zajíčka, který sice vypadal dost opelichaně, ale usnout se bez něj nedalo. Hračka na spaní patří právě pro děti k usínacím rituálům. Některé děti si dají do postýlky tolik hraček, že jim samotným kolikrát moc prostoru na klidný spánek nezbývá. Ale stejně maminka musí počkat, než usnou, a odebrat „havěť“ až potom, protože své spolunocležníky si brání malí nezbedové jako oko v hlavě. A již od batolecích let. Jakmile začnou rozumět tomu, že tato hračka je jejich a je to jejich „kamarád“, z těch oblíbených se stávají ti, co se bez nich nehnou pomalu na krok. Nebo spíš na úspěšné usínání.
Naším dnešním tipem na hračky na usínání pro malé děti – tzv. „usínáčky“ - jsou hrací textilní hračky od Chicca. Pro větší děti je to hrací medvídek, který, když ho dítě obejme, začne hrát tichou příjemnou melodii. Dá se přepnout, že hraje a svítí a hraje stále anebo hraje jen při stisku – při obejmutí. Dětem se velice líbí, že jejich mazlíček reaguje na dotyk. Medvídek, který má na sobě noční čepici a pyžamko, působí velice něžně a oblíbí si ho každé dítě.
Další hračkou je kachnička nebo kravička, velká asi 35 cm, která je z textilního materiálu a vzadu má skrytou šňůrku. Když za ni zatáhnete, ozve se příjemná melodie, která hraje tak dlouho, dokud je provázek natažený. Při hraní se šňůrka pomalu navíjí zpět. Jakmile se navine celá, hračka přestane hrát. Kravička nebo kachnička se dá pověsit za postýlku, takže dítě se nejen dívá na hezkou hračku – zvířátko, ale také se zájmem poslouchá zklidňující melodii.

Právě teď v rubrice Hraje a vyhrajte soutěžíme o tři usínáčky od firmy Chicco pro vaše nejmenší!