Dáváte svému děťátku na uklidnění šidítko? Víte, jak se o ně starat, jaká je správná hygiena a kdy je čas dudlík vyměnit? Máme pro vás několik rad.

1) Jak šidítka používat? Šidítka jsou ideální pomůckou pro utišení a uklidnění většiny dětí. Některé děti šidítka odmítají, ale těch je malé procento. Většina dětí si dudlík velmi oblíbí a ty větší se bez něj „nikam nehnou“. Šidítka je třeba udržovat v čistotě, protože při styku s ústy je přenos možné infekce velmi rychlý. Navíc si s nimi děti rády hrají, pokládají je na různá místa a hned je zase strkají do úst. Není vhodné, hlavně pro utišení, namáčet dudlíky do medu či jiných sladkých tekutin, protože se potom dětem velice kazí zoubky.

2) Jak šidítka čistit? Je dobré je často oplachovat ve vlažné vodě a desinfikovat. Pro děti do šesti měsíců je dobré dudlík pravidelně desinfikovat, čím je dítě větší, tím má víc protilátek a posílený obranný systém. Vyčištěná šidítka je dobré skladovat ve speciálních nádobkách, aby zůstala co nejdéle čistá. Jakmile dítě dosáhne věku šesti měsíců, stačí dudlík oplachovat pod vodou z kohoutku a desinfikovat jen občas. Nejčastějším desinfekčním prostředkem je vařící voda, není vhodné na šidítka používat desinfekční chemikálie.

3) Jak šidítka skladovat? Nejlépe v uzavřené nádobce, jaké se vyrábí přímo pro tento účel. V nabídce od firmy Chicco je několik roztomilých krabiček, které se vám vejdou do kabelky nebo nepřekážejí v kočárku. Šidítka by se neměla skladovat v blízkosti tepelných zdrojů nebo na přímém slunci. Vydrží pak déle.

4) Kdy je dobré šidítko vyměnit? Vždy je dobré zkontrolovat, v jakém je dudlík stavu. Jakmile se objeví známky opotřebení nebo praskliny způsobené dětskými zuby, dudlík vyměňte.

Praktické pomůcky při používání šidítek:
Protože děti rády šidítka vyplivují nebo si je samy z úst vyndávají a pak je někam pohodí, můžete dudlík navléct na praktický umělohmotný řetízek či šňůrku. Řetízky se vyrábějí v roztomilém designu se spínacím špendlíkem, který je bezpečně krytý za krytkou – plastickým obrázkem. Šidítko díky řetízku více udržíme v čistotě a nevíc se tolik neztrácí.
Krabička na úschovu šidítek – umělohmotná nádobka, kam můžete skrýt dudlík. Většinou se do jedné krabičky vejdou dvě šidítka, snadno se přichytí k taškám, kočárku nebo kamkoliv jinam.

Rady byly zpracovány podle materiálů firmy Chicco, která je ve vůdčí pozici u nás na trhu v nabídce šidítek a dalších výrobků pro nejmenší.
Reklama