Správná hygiena je důležitá zvláště v kojeneckém a batolecím věku, kdy je kůže tenčí (1 mm oproti 2 – 4 mm u dospělého člověka). Povrchní rohová vrstva je méně kompaktní a ještě není vytvořen kvalitní ochranný plášť. I imunologická obranyschopnost dětské kůže je teprve ve vývoji. Navíc je pokožka kojence v oblasti plen trvale vystavena dráždění močí a stolicí. To vše vede ke zvýšení náchylnosti kojenců a malých dětí k bakteriálním, plísňovým i virovým infekcím kůže.
Proto je při výběru dětské kosmetiky důležité dbát na obranné schopnosti jednotlivých výrobků. Látky obsažené v dětské kosmetice musejí zachovávat přirozenou vlhkost a vláčnost kůže, umožňovat její přirozené dýchání a působit protizánětlivě.
K nejstarší značce s více než stoletou tradicí patří dětská kosmetika Johnson´s baby. Mezi prvními výrobky, které spatřily světlo světa, byl dětský pudr a brzy následovala celá řada dětských kosmetických přípravků, které si díky své vysoké kvalitě snadno získávaly přízeň maminek. K tomuto úspěchu přispěla také výrobní strategie firmy, která je založena na pečlivém výběru ingrediencí a na speciálním mechanismu testování výrobků. V praxi to znamená, že všechny výrobky Johnson´s baby jsou připravovány z nejjemnějších a nejčistších surovin.

Některé rady při používání pudru:
Dětský pudr Johnson´s baby je vyroben z vysoce kvalitního mastku, který se skládá z plochých, snadno po sobě klouzajících destiček a tím zabraňuje vytváření „žmolků“. Má vynikající absorpční schopnost, čímž chrání pokožku před zapařením a vyrážkami z plenek.
Pudr nesypte přímo na kůži děťátka, ale nejprve jej nasypte na ruce a poté jemně přejíždějte po kůži v místech, která se mohou zapařit – v oblasti krku a zadečku. Vyhněte se také raději manipulaci s pudrem v bezprostřední blízkosti děťátka, aby nedocházelo k jeho vdechnutí. I vy sama si můžete vyzkoušet jemnost a účinnost dětského pudru. Použití mastku se totiž velice osvědčilo po depilaci jako přípravek na zklidnění pokožky.
Reklama