Rozhodla jste se vy nebo váš partner pracovat doma. Zařídit si „home office“, jak je to dneska ve světě stále populárnější? Proč ne, díky internetu můžete být se svými spolupracovníky i klienty ve spojení, i kdybyste bydleli třeba na samotě u lesa, ušetříte čas a peníze ztrácené denně při cestě do zaměstnání a zpátky a navíc budete konečně sami sobě nadřízenými.
V tom případě ale potřebujete svůj vlastní pracovní kout, kde budete moci mít uskladněné všechny šanony, pořadače a materiály, potřebné pro svoji práci. Potřebujete psací stůl, kam se vejde i počítač, pohodlnou židli, nějaké šuplíky, stolní lampičku a dalších pár drobností.
Jestli už tak doma válčíte s prostorem, zkuste se porozhlédnout po nějakém na první pohled nenápadném místě v bytě (někdy poslouží starý pokojík po služce, co dnes funguje jako komora, zastrčený kout v kuchyni nebo v ložnici, či třeba zazděné dvojité dveře, jako vidíte na třetím obrázku). Domácí kancelář se prostě vejde všude. Je jen více než kdy jindy nejdříve pečlivě měřit a pak teprve řezat….vlastně kupovat nábytek. Šikovné jsou například stoly s policovým systémem a kolečkové šuplíkové boxy. V případě opravdu tragického nedostatku místa je možné použít jako pracovní desku sklápěcí stolek, který lze velmi lehko „zlikvidovat“ pro dobu, kdy zrovna nepracujete a máte doma návštěvu.
Tyto rady ale upotřebíte nejen v případě, že hodláte pracovat na volné noze, ale i když máte doma studenta nebo studentku. Dneska se už snad ani nedá studovat bez toho, aby dítě mělo svůj vlastní počítač, který kromě studia dost dobře poslouží i ve chvílích volna.
Pro inspiraci vám nabízíme tři obrázky s možnými způsoby řešení pracovního místa v bytě. A nezapomeňte na nástěnky! My dospělí s chátrající pamětí si na ně můžeme vyvěšovat seznamy toho, co nesmíme zapomenout vyřídit, děti pubertálního věku si je zase moc rády osadí fotografiemi svých hvězdných idolů. Tak, a teď už si jen vyhrnout rukávy…

Foto: IKEA
Reklama