Medicína už dnes zmůže skutečné zázraky, lékaři transplantují srdce, operují mozky a navracejí lidem zrak. Zázraky se dějí, a to nejen v oborech, které lidem přímo vylepšují zdraví, ale i v oblastech, které jim mohou zpříjemnit život.
V oblasti lidské sexuality se vědci doposud zabývali pohříchu jen mužskými problémy. Muži dostali své Viagry a vakuové pumpy, jejich potencí se zabývají celé vědecké týmy. Ale co my ženy?!
Naštěstí vědecký tým německého endokrinologa doktora Helmuta Kündeho na ženy nezapomíná. Po několikaletém bádání uvádí na trh hormonální přípravek Orgast®. Podle německých agenturních zpráv vzbudil přípravek nebývalou vlnu zájmu, neboť jeho užívání by znamenalo úplný konec ženské frigidity. Složení léku je pochopitelně tajemstvím doktora Kündeho, ale jak působí, to už je známo. Prudce zvyšuje hladinu ženských hormonů v krvi, což působí na nervová zakončení v mozku. Odtud se vzruchy přenášejí do celého těla, a tedy i do oblasti genitálií a dělohy. Výsledkem je prudký, mnohdy několikanásobný orgasmus.
Uvedení Orgastu® na trh je však doprovázeno nečekanými potížemi. Proti novému léku povstali muži. Doktor Künde je tím velmi zklamán: „Přípravek je míněn nejen pro ženy, aby mohly prožívat orgasmus, když toho předtím nebyly schopny, ale měli z něj mít užitek pochopitelně i muži. Tím, že by jejich partnerky prožívaly orgasmus, byl by i jejich sexuální život hodnotnější.“ Muži jsou však rozhořčeni z toho, že by ženy dostaly další prostředek, který by jim umožnil prožívat orgasmus bez jejich přičinění. „Nejdřív samý Venušiny kuličky a vibrátory a teď ještě tohle!“ říká předseda Ligy proti Orgastu pan Günter Seidl z Mnichova.
Dalším problémem, se kterým se nový medikament potýká, je poněkud problematická indikace. V návodu je totiž uvedeno, že lék působí za jednu až osm hodin. Co to znamená, vysvětluje doktor Künde: „Hladina hormonů je u každé ženy jiná. Po požití pilulky tedy nelze zaručit přesně, za jak dlouhou dobu začne působit. Proto je velmi složité si svůj orgasmus načasovat.“ O tom by mohla vyprávět Paula Hagenová z Düsseldorfu. Její případ totiž vzbudil skandál v německých médiích. Paula jela na schůzku se svým přítelem, před odchodem z domova si vzala pilulku Orgastu® a prudký orgasmus ji zastihl v metru, a to v době dopravní špičky. Záchvat rozkoše trval plnou půl hodinu, za kterou se dostavil na místo nejen přivolaný lékař, ale i senzacechtiví reportéři. Fotografie polonahé rozvášněné Pauly se na druhý den objevily na stránkách německého bulváru. „Doktor Künde je zločinec, budu ho žalovat. Místo krásného milování s přítelem jsem přišla o práci i o rodinu, nikdo se ke mně po uveřejnění fotografií nechce znát,“ říká středoškolská profesorka. Ačkoli Paula byla na hodinu propuštěna ze školy, její žáci byli fotografiemi nadšeni a vyjádřili jí jednomyslnou podporu.

Pro Ženu-in Greta Unglaublich, München