V zemích, kde ženy smějí vyjít na ulici pouze zahalené od hlavy až k patě a kde může být mimomanželský sex trestán smrtí, daří se internetu více než kde jinde. Aspoň podle zprávy, kterou v neděli uveřejnila zpravodajská sekce portálu yahoo. Muži v Saúdské Arábii si prostě na síti užívají toho, co jim v běžném životě není dopřáno. „Všechno, co tady můžete z ženy vidět, je její tvář – pokud máte štěstí. Na internetu vidím všechno,“ pochvaluje si čtyřiadvacetiletý George z Libanonu. „A co víc – na netu nemůžete chytit AIDS nebo vyfasovat kulku do hlavy od žárlivého manžela.“
Ženatí a v manželství nespokojení, stejně jako svobodní a osamělí arabští muži si bez rizika prozrazení na síti splňují své sexuální touhy, tráví dlouhé hodiny chatováním s ženami z celého světa a těší se ze svobody, pravda – poněkud virtuální, kterou jim síť sítí dává. Pro mnohé z nich je internet jako droga, která může i škodit. V tomhle je internet spravedlivý – protože když už někdo jednou propadne chatovací vášni, je nakonec jedno, zda je z USA, Číny, Saúdské Arábie nebo České republiky. Virtuální milenky, lásky a kamarádi totiž mohou váš život převrátit naruby, ať jste muslim, křesťan nebo bezvěrec.
Chatovat a cybersexovat v noci po příchodu z práce (obvykle muži) nebo u PC vysedávat celé hodiny přes den (ženy v domácnosti) se stává v arabských státech stále populárnější. Jsou známy i případy „šílenců“ jako je Hadi z Egypta, kteří tráví ve virtuálním světě i 18 hodin denně a jejich reálný svět je v troskách. Ztratí práci, rodinu, ale ani to je neodradí… „Dokud jsem šťastný, je to v pohodě,“ říká Hadi.
O tom, že muži ze zemí s poměrně přísnými náboženskými pravidly jsou na internetových chatech poměrně aktivními návštěvníky, by mohla vyprávět nejedna on-line žena či dívka, včetně našich čtenářek. Co říkáte, vy, které chodíte klábosit na ICQ? Máte v této oblasti nějaké zkušenosti?
Reklama