Je obecně známo, že ženy se trápí a mučí věčnými strachy a obavami – jsem dost štíhlá, hezká, sexy, dobrá manželka, dobrá matka…? Muži naopak vystavují na odiv robustní sebevědomí, takže se zdá, že oni podobnými komplexy netrpí. Chyba lávky! Muži se trápí a bojí stejně jako my. Co je nejčastějšími příčinami mužských obav?
Selhání v sexu a malá sexuální výkonnost
je obavou číslo jedna je pro všechny muže. Vzniká především na počátku každého vztahu a pramení z nervozity a stresu před prvními intimními styky. Pokud se něco podobného muži v minulosti již přihodilo, jeho obavy se násobí a může skutečně selhat. Není třeba z toho dělat závěry do budoucna, jestliže se vztah ustálí a pokračuje, muž obavy ztrácí a neselhává.
Pokud problémy přetrvávají i po delší době známosti, mohou signalizovat celkové vyčerpání, potíže v zaměstnání nebo jiné problémy. Žena by rozhodně neměla reagovat posměchem nebo soucitem.
Muži mají zcela mylnou představu o tom, že jedině velmi dlouhý a velmi častý sexuální styk ženu plně uspokojí. Každá žena má však své specifické sexuální potřeby a měla by o nich s partnerem promluvit. Je zbytečné, aby se trápil proto, že se svou partnerkou provozuje jen desetiminutový styk, zatímco jí to plně vyhovuje.
Malý penis
Většina mužů je vybavena penisem průměrné normální velikosti, ale neustále se mučí pochybnostmi, že jejich nástroj není dostatečně velký. Z tohoto strachu je hned tak něco nevyvede, snad jen vědomí, že jejich partnerce tato velikost vyhovuje. Dámy, odpusťte si v tomto případě všechny vtípky o malé velikosti přirození nebo nedej bože srovnání s jinými penisy!
Strach z odmítnutí
I napohled velmi sebejistý muž má v podvědomí strach z toho, že nebude pro vyvolenou ženu dostatečně přitažlivý. Bojí se odmítnutí, a proto šetří projevy přízně, aby si nezadal. Rozumná žena to chápe a pokouší se mu situaci ulehčit, naznačí také zájem, pokud ho má, a seč může dává najevo, že ji muž nenudí a že by proti nějaké výzvě nic neměla.
Plešatost a jiné tělesné nedostatky
Stejně jako ženy mučí jejich domnělá nadváha, muže zase trápí úbytek vlasů. Jejich hormonální výbava je k plešatosti předurčuje více než ženy, a ačkoli to nechápou, někdy dokonce s úbytkem vlasů získají na sexuální přitažlivosti. Úkolem partnerky je pomoci muži se s tímto stavem vyrovnat, je to neměnný proces a mužům nezbývá, než situaci přijmout a smířit se s ní – kdo se nesmíří je směšným mužem v tupé nebo paruce totálně bez sex-appealu.
Dalším fyzickým nedostatkem, který muže trápí, je rostoucí bříško. Muž se nesrovnává jako žena s filmovými hvězdami nebo modelkami, tloušťka pro něj znamená stárnutí a snížení fyzické výkonnosti. Jeho partnerka by ji neměla zesměšňovat, ale naopak muže nenápadně a obezřetně podporovat v aktivitách, které by proces tloustnutí zastavily.
Vydělávám dost?
To je otázka, která trápí snad všechny muže. Muži svou osobní úspěšnost velmi často měří pracovními úspěchy, které se dají finančně vyčíslit. Pokud chce partnerka ve vztahu pokračovat, nesmí na malou výši mužových výdělků příliš nápadně poukazovat a stěžovat si, že si to či ono nemohou dovolit. Naopak, měla by jej pozitivně motivovat poukazováním na pracovní úspěchy.

V podstatě muži potřebují totéž co ženy – porozumění a pozitivní motivaci. To co by žena od partnera očekávala, měla by mu i sama poskytovat. Nesmíte, holky, ženy, babičky, zapomínat, že oni své sebevědomí jen demonstrují na povrch a uvnitř mají stejné obavy jako my.