Pojízdná zubní ambulance Signal Dentibus s Pečetí České stomatologické komory, je známa především v souvislosti s již tradičními návštěvami základních škol v regionech České republiky. Stomatologická ambulance Signal Dentibus se ale nezastavila ani o prázdninách, kdy od 27. do 31. 8. putuje do 10 dětských domovů v jižních Čechách (Senožaty, Pyšely, Humpolec, Jindřichův Hradec – Otovice, České Budějovice, Boršov n. Vltavou, Žíchovec, Písek, Zvíkovské Podhradí, Záhoří u Písku, Nepomuk).
Děti se zúčastní preventivní prohlídky, v rámci které je letos používán moderní diagnostický přístroj KaVo Diagnodent® Tento přístroj je schopen neinvazivní metodou zaznamenat zubní kaz již v jeho počátečním stádiu. Za odvahu obdrží každý malý pacient dárek v podobě výrobků pro ústní hygienu značky Signal a učební materiály, které využije v hodině dentální hygieny. Diplomovaná dentální hygienistka v rámci této hodiny vysvětlí dětem, proč a jak se mají starat o svůj chrup, a nacvičí s nimi správnou metodu čištění zubů. Hravost a soutěživost budou děti moci uplatnit ve dvou soutěžích. Při vyplňování kvízu si zopakují, co se v hodině dentální hygieny naučily, a k této tematice se vrátí ještě ve výtvarné soutěži, která v dětském domově proběhne do týdne od návštěvy Dentibusu.
Stav chrupu dětské populace v České republice se rok od roku zhoršuje. Přitom není pochyb o tom, že onemocněním je lepší předcházet, než léčit jejich následky, a to platí i o stomatologických onemocněních. MUDr. Jiřího Pekárka, prezidenta České stomatologické komory, jsme se zeptali, jakým způsobem ČSK podporuje rozvoj preventivní stomatologické péče: „Ustoupili jsme poněkud od pořádání vlastních akcí a začali se věnovat více ekonomické podpoře prevence přímo v ordinacích zubních lékařů. Znamená to především, že v rámci dohodování cen se zdravotními pojišťovnami se snažíme, aby všechny úkony preventivní povahy byly skutečně oceňovány tak, aby zubnímu lékaři stálo za to je poskytovat. Součástí strategie ČSK je v poslední době také spolupráce s firmami, které prodávají prostředky preventivní stomatologie a zároveň tento prodej podporují celou řadou preventivních akcí. Domnívám se, že v současné době, kdy stát nemá na prevenci dostatek finančních prostředků, je spolupráce s výrobci správnou volbou. K nim patří i preventivní program značky Signal, kterému letos ČSK udělila svoji pečeť.“