S Tomášem jsem chodila asi dva roky. Byla to nádherná láska z mládí se vším, co k tomu patří. Jednou večer mi Tomáš jen tak mimoděk oznámil, že náhodou potkal Aničku, spolužačku ze střední školy, a že se s ní sejde na kafe. Nemohla jsem se přes to přenést. On sám s nějakou holkou, kterou ani neznám…Nakonec to dopadlo úplně v pohodě a já jsem si oddychla, že můj Tom mě opravdu miluje a všechno bylo zase v pořádku…
Jenže, Anička mu volala stále častěji a naše společnost se jí hrozně zalíbila. Nechtěla být sama s Tomášem, stále víc a víc se upínala ke mně. K našim srazům se nakonec přidal i její kluk Petr, takže nakonec jsme byli celá parta mladých, bláznivých a šťastných lidí. Na jedné oslavě to ale mezi mnou a Petrem zajiskřilo a pohledy a úsměvy skončily ve vášnivém objetí. Nechtěli jsme tomu propadnout, snažili jsme se zastavit to, co se začínalo nebezpečně vyvíjet. Stalo se ale něco, co se stát nemělo. Já a můj Tomáš jsme měli odjet na brigádu, jenže Tomáš onemocněl a mě nezbývalo než najít za něj náhradu, která bude mít auto a může každý den odjet mimo město. Tou náhradou byl samozřejmě Petr! Ze dvou týdnů brigády jsme si udělali dovolenou plnou lásky. Nikdo nic netušil a nikoho by to ani nenapadlo. Mělo to celé jeden háček. Pár dní na to jsme měli s Tomášem odjet na dovolenou k moři. Nechtělo se mi, vymýšlela jsem výmluvy a připravovala se na to, že Tomášovi řeknu pravdu. Nešlo to. Do odjezdu zbývaly dva dni a já jsem nenašla sílu ho zranit. Celé to ještě zamotala Tomášova matka, která nám nakoupila všechno jídlo a potřebné věci. Byla jsem úplně na dně. Nakonec jsme tedy odjeli. Petr s Aničkou zůstali doma.
Dobrá parta bez sebe dlouho nevydrží, a tak po pár dnech přijeli oba za námi. Z dovolené se stalo peklo. Ačkoli jsme se snažili všechno zatloukat a skrývat, Tomáš i Anička náš vztah odhalili. Anička tedy dala kopačky Petrovi a stejně jsem dopadla i já s Tomášem. Petr tedy sbalil všechny svoje, moje a Ančiny věci a chtěl abychom odjeli. Tomáš se smutně díval střídavě na sbalené auto a na mě. Nechtěl odjet, vždyť nám ještě zbýval týden. Nevydržela jsem to, vybalila si své věci a zůstala s Tomášem. Péťovi jsem slíbila, že s Tomášem přijedeme za pár dní domů autobusem.
Tomáš ale domů nechtěl, tak jsem zpátky vyrazila sama. Těšila jsem se, že konečně budeme s Petrem spolu. Po dvou dnech mi začalo najednou být strašně líto Tomáše a cítila jsem, že ho stále ve skrytu duše miluji. Sbalila jsem se a vyrazila za ním, zpátky k moři. Tomáš měl hroznou radost a všechno se najednou zdálo být zase ideální, pak se ale náš vztah vrátil do starých kolejí a po návratu domů, jsme se definitivně rozešli. Svůj smutek a zmatenost jsem šla řešit k Petrovi. Byla jsem zoufalá, plakala jsem, nevěděla jsem, co vlastně chci. Náš vztah s Petrem se mi zdál natolik perfektní, že jsme se nakonec vzali. Jenže život umí být krutý. Po pár měsících Anička těžce onemocněla a zůstala závislá na lécích. Tomáš tragicky zemřel při autonehodě a já jsem se s Petrem rozvedla. Ale přesto přese všechno to celé stálo za to, jsou to neopakovatelné zážitky a zkušenosti, které pro můj život znamenají hrozně moc.

Berenika