Doba dovolených jej již v plném proudu a vy stále ještě váháte, zda vzít svého nejmenšího člena rodiny s sebou či požádat babičku o hlídání. Časy se mění a na trhu je již mnoho produktů, které maminkám usnadňují péči o miminko i mimo domov. Látkové pleny se zdají být spíše přežitkem a maminky mají možnost použít pleny jednorázové, které po ušpinění jednoduše zabalí a vyhodí. Již žádné starosti s uskladněním použitých plen, praním a žehlením. Velkým pomocníkem na cestách jsou čistící ubrousky, které vám usnadní přebalování.
Jak funguje papírová plena? Papírové pleny jsou uzpůsobeny tak, aby maximálně absorbovaly vlhkost, kterou doslova uzamknou v plence, aby nemohla zpátky na povrch k dětské pokožce. Zadeček je držen v suchu a chráněn před onemocněním dětské pokožky, opruzeninami a infekcemi, které by mohly vzniknout ve vlhkém a teplém prostředí.
Jak se projevuje často tak obávaná opruzenina? Opruzeniny vznikají podrážděním pokožky převážně na zadečku dítěte vlivem mokrého a teplého prostředí ve špinavé pleně. Zvláště v letním období, kdy rtuť teploměru stoupá k astronomickým číslům, je riziko vzniku opruzenin ještě větší. Téměř všechna miminka zažijí nepříjemnou zkušenost s opruzeninou během svých prvních měsíců života. Více než 57% novorozenců trpí jistým druhem opruzenin každé 2 až 3 týdny, což je častější onemocnění než obávané prochladnutí či chřipky. Více než 47% rodičů se obává opruzenin či jiné kožní infekce. Dítě trpící opruzeninou je podrážděné, což se výrazně projevuje i na psychice rodičů.
Nezávislé klinické testy prováděné u plenek Huggies ukázaly zajímavé výsledky. Kojenci, kteří používali jednorázové papírové plenky uvedené značky, měli výrazně méně problémů s opruzeninami v porovnání s ostatními plenkami. Huggies však nabízejí i další výhody: výrazné snížení počtu dní s výskytem opruzenin, delší období bez výskytu opruzenin, kratší období léčby opruzeniny, menší pravděpodobnost výskytu jiných dermatologických onemocnění, sušší pokožku díky zvýšené absorbci pleny, nižší vlhkosti a teplotě ve znečištěné pleně.
Čistící ubrousky Huggies Wipes - velmi jednoduché na používání – vytáhnete jeden a hned je připraven další. Navíc obsahují méně složek než ubrousky ostatních výrobců, čímž jsou Huggies ubrousky přírodnější a přátelštější k pokožce. A nejen to, obsahují vitamin E, který pomáhá regeneraci pokožky a hojivému procesu opruzenin. Vitamin E je silný přírodní antioxidant a hraje důležitou roli při buněčném okysličování, při hojení tkání a zabraňuje tvorbě hrubých jizev.
Váš drobeček zcela jistě nenávidí dlouhé cestování, kdy musí bez hnutí pouze sedět. Proto je potřeba se na delší cestu pečlivě připravit.

Několik tipů na závěr pokud cestujete autem …
- vyberte si dobu, kdy je největší pravděpodobnost, že vaše dítě alespoň část cesty prospí
- vezměte s sebou hodně pití a zdravou svačinku. Pozor na čokoládu, ze sedačky se špatně odstraňuje!
- nezapomeňte na ubrousky, kapesníčky a pytlíky, které budete potřebovat na úklid nepořádku, který vaše dítě zcela jistě nadělá
- vezměte několik nejoblíbenějších hraček, ale nedávejte mu je na hradí všechny najednou – hezky postupně. Vítané jsou kazety s nahrávkou oblíbených pohádek.
- pamatujte na plenky, čistící ubrousky a oblečení na případné převlečení
- pravidelně zastavujte, abyste si mohli společně protáhnout rozbolavěné tělo
- samozřejmostí jsou bezpečné autosedačky

Společnost Kimberly-Clark, přední výrobce jednorázových papírových plen Huggies, přeje všem rodinám s nejmenšími dětmi mnoho jedinečných a nezapomenutelných zážitků z dovolených.