Když už si můžeme přes internet číst noviny, posílat dopisy, objednávat nákupy a povídat s kamarády, proč bychom si na internetu taky občas neužili nějakou tu rozkoš? Podle nejčerstvějšího průzkumu, který na toto téma provedli v USA a kterého se zúčastnilo kolem 40 000 dotazovaných, stráví tamější průměrný uživatel internetu na „sexuálních“ stránkách něco přes tři hodiny týdně, zatímco uživatelka si tam užívá zhruba 1,8 hodiny týdně. Myslí se tím nejen klasické stránky s nahatými obrázky a pornografií, ale také speciální erotické chatovací místnosti a další komunikační programy, přes které se dají tyhle věci docela dobře provozovat.
„Zatímco muži hledají na internetu spíš sexuální podněty, ženy se sem chodí pro informace a zkušenosti,“ říká dr. Cooper z kalifornského Centra pro partnerství a sexualitu, který byl vedoucím projektu. Podle něj je sex jednou z nejrychleji rostoucích „komodit“ na internetu a zdá se, že ještě stále nebyla poptávka po něm zcela uspokojena. Jednou ze zajímavých skutečností, které průzkum poodhalil, bylo to, že ačkoliv většina návštěvníků erotických webových stránek si myslí, že na jejich život nemají žádný pozitivní vliv, celá třetina z dotázaných uvedla, že díky sexu na internetu je teď jejich reálný sexuální život lepší a spokojenější. Jedna věc je, co lidé uvedli v dotazníku, a druhá věc je, jak je tomu skutečně… Autoři projektu se ale dušují, že výzkumy tohoto typu prováděné na internetu mají mnohem větší vypovídací hodnotu, než dotazování naživo, protože lidé jsou v anonymním on-line dotazování upřímnější a poctivější.
Výzkum je zajímavá věc, ale stejně toho moc nevypovídá o jednotlivých lidských osudech. Jiný vliv má cybersex na život starého mládence, který si nechce nebo nedovede najít partnerku pro sex v nevirtuálním světě, jinak mohou ovlivnit internetové sexuální hrátky život ženatého muže nebo zadané ženy. Občas se v tisku vyskytnou články, kde si zoufalé manželky stěžují, že ten jejich je „furt u toho počítače a na manželský sex už několik měsíců nedošlo, protože on se pak jen hluboko po půlnoci odvalí do postele a ihned usne“. Jindy, třeba i na našich stránkách, se některá žena ozve, že sexuální chatování jí otevřelo nové možnosti a obzory v sexu a že je teď i ten její „domácí“ sex tak nějak zajímavější. Holt, sex na internet už tak nějak patří…

Jaké zkušenosti máte s cybersexem vy? Zajímá vás, vyzkoušely jste, nebo si říkáte, že to není nic pro vás? V případě, že cybersexujete, kolik hodin týdně vám tato činnost zabere? Napište svoje dojmy, postřehy a zkušenosti!