S mým partnerem jsem se seznámila kdysi dávno na lyžařském kursu. Oba jsme byli sportovně založení, jezdili jsme spolu na lyže a v létě na skály a vztah nám fungoval několik let k oboustranné spokojenosti.
Když jsme dodělali školu, vzali jsme se a začali jsme pracovat. Já jsem ale brzy přišla do jiného stavu, porodila jsem krátce po sobě dvě děti a můj svět se zúžil na domácí povinnosti a péči o děti. Nemůžu však říct, že bych o sebe přestala dbát, jen chodím v tom, v čem je mi příjemně. Nikdy bych se doma neukázala manželovi v teplákách nebo v natáčkách, denně se líčím, jen jsem si zachovala svůj osvědčený sportovní styl.
Naproti tomu můj muž od té doby, co chodí do zaměstnání, radikálně změnil styl, jak života, tak oblékání. Stal se z něj zarytý „kravaťák“ a na hory a na vodu jezdím už s dětmi sama – on stále pracuje a nemá už podle svých slov „na podobné nesmysly čas“. Mrzí mě to, ale dokážu se s tím vyrovnat.
S čím se však vyrovnat nedokážu, to je manželův požadavek, abych i já změnila svůj styl. On prostě chce, abych byla více sexy. Abych vyměnila tenisky a sandále za lodičky, kapsáče za úzkou minisukni a trička za elegantní sako. Tvrdí, že když žena překročí třicítku, už jí nezbývá, než být elegantní. Ale já se v tom necítím dobře. Chápu, že když spolu někam jdeme s jeho kolegy z práce, musím vypadat tak, aby se za mě nemusel stydět, ale proč mám chodit nakupovat v lodičkách na vysokém podpatku, to pochopit nedokážu.
Myslím, že manželovy názory pramení z toho, že je celý den obklopen spoustou elegantních žen, ale ony musí být elegantní, protože to potřebují pro svou práci, jistě ani jeho kolegyně nejsou doma profesionálními sexbombami. On si však myslí, že správná žena je sexy neustále, v práci, doma, na nákupu i v posteli. A tak mi kupuje svůdné noční košilky, ve kterých se mi špatně spí, krajkové prádlo, které mě škrtí, a posledním hitem byl podvazkový pás. Ráda si to pro něj vezmu, snažím se být sexy, když se chystáme spolu milovat, ale v podstatě mi úloha sexy ženy příliš nesedí.
Nevím, co mám dělat. Bojím se, že když zachovám svůj styl, najde si nějakou Marylin, naopak když se zcela změním, že ztratím svou identitu a taky pohodlí.

Zdenka

Jste sexy? Snažíte se vyhovět partnerovi, co se týče stylu oblékání, nebo jste zásadně svá a nikdy byste nepodlehla? Je partner, který ženu nutí ke změně image sobec? Má na to právo? Napište nám své názory!