Mám v práci rozvedeného kolegu. Už dlouho se spolu přátelíme a já myslím, že by možná o mě mohl mít zájem. Nevím to ale jistě, protože je velmi, velmi nesmělý.
Pracujeme spolu už dlouho a byli jsme dobří přátelé i v době, kdy se rozváděl. Jeho žena si našla jiného partnera a rozešli se. Byla jsem v době jeho rozvodu jeho vrbičkou, a tak jsem se dozvěděla nejen, jak je z rozvodu nešťastný, ale i to, jaké má problémy sám se sebou. Zřejmě proto, že v manželství neobstál, má teď obavy, že neobstojí ani v žádném dalším vztahu. Má strach, že si žádnou lásku nezaslouží a že o něj žádná žena nemůže mít skutečný zájem.
Navíc, přestože je to citlivý muž, navenek pohrdá všemi romantickými projevy citů, zřejmě kvůli zklamání, které zažil. Několikrát jsme byli spolu na večeři nebo v kině. Snažila jsem se vybírat romantické a zamilované filmy, které by mezi námi navodily příjemnou atmosféru, ale on se jim okázale vysmíval, zatímco já při šťastných koncích ronila slzičky do kapesníku.
Ačkoli jsem se snažila chovat velmi vstřícně, k ničemu mezi námi nedošlo. Přitom si myslím, že on o mě zájem má. Nenápadně jsem se snažila dotýkat jeho ruky, neodtáhl se, ale nereagoval ani vstřícně. Nevím, jak na něj. Neměla by nějaká zkušená žena recept?

Alžběta
Zkušené ženy, poradíte Alžbětě, jak na nesmělce? Máte také zkušenosti s váhavými střelci? Napište nám své názory.
Reklama