Vysvědčení pomalu klepe na dveře a většina dětí se těší, co za ně dostane. I žáčci zlobilové většinou po rodičovské výchovné domluvě a dětských slibech, jak to příští rok bude daleko lepší, dostanou něco pro radost. Nevíte co dětem koupit? Nechce se vám utrácet za nepotřebné braky? Přečtěte si naše tipy!

Prostorové puzzle!
Pokud ještě nevíte, co koupit svému dítěti za vysvědčení, a nechce se vám utrácet za věci, které nemají smysl nebo víte, že jejich oblíbenost bude u dítěte krátkodobou záležitostí, máme pro vás dobrý tip – kupte mu skládačku puzzle. Není to obyčejná skládačka, je prostorová! Dítě nestaví obrázek z puzzle kousků na ploše, ale v prostoru! Neučí se jen sestavovat do sebe zapadající obrazce, ale touto hrou rozvíjí prostorové vnímání. Navíc nic nelepí ani nemaluje, takže maminky nemusejí mít strach z umatlaných oblečků a zničeného koberce. Je to jen čisté skládání. V nabídce těchto prostorových 3Dpuzzlí jsou kouzelné hrady, zámky, věže, známé stavby jako eiffelovka, londýnský Big Ben, Tower Bridge, Camelot…prostě, jako z pohádky! A nejen to! Také letadla, auta, londýnské telefonní budky, parníky… Určitě si pro svého potomka najdete takový model, který ho zaujme, a pak nebude dlouhé chvíle k odtržení od této stavebnice dokud jí nesloží.

Hurá do lodní bitvy!
Další oblíbenou hrou jsou klasické „lodě", které se dočkaly i své trojrozměrné podoby v krabici s nápisem Battleship. Hrají se úplně stejně jako papírové, jen místo škrtání na papíře používáte plastové lodě i značky. Je to hra, kterou rádi hrají nejen kluci, ale i holky. Hra, kterou hráli naši tátové a mámy a která je stále populární. Navíc je chytrá. Dítě u ní musí přemýšlet a kombinovat a pokud nechce prohrát, musí mít dobrý odhad a intuici. Rozhodně je to hra, se kterou, když venku prší nebo se po večerech nudíte, získáte zábavu na celý večer. Takže, vzhůru na mořské bitevní pole!


Kupte si Václavák!
Hra nazvaná Monopoly, která vznikla už ve třicátých letech v Americe, je perfektní rodinnou zábavou pro dlouhé večery nebo propršené dny. Když se jednou ponoříte do hry, kde disponujete statisícovými částkami a kupujete si ulice jako Pařížská, Rytířská nebo dokonce Václavák, jen tak se od ní neodtrhnete. Není to hra pro nějaké měkkosrdcaté lidi, protože se může lehko stát, že vás syn nebo dcera jednoduše přivedou na buben, když si postaví na svém pozemku několik lukrativních hotelů. Prostě byznys je tvrdá záležitost a vyhrávají jen ti, kdo se umí ve správnou chvíli správně rozhodovat. Jediné nebezpečí téhle hry je v tom, že když ji vezmete s sebou na dovolenou nebo na chatu, může se lehko stát, že prostě v zápalu hry zapomenete jít ven nebo na výlet :-)

Tyto zajímavé hračky do firmy Hasbro můžete koupit v běžných hračkářstvích za nevelkou cenu! Také se můžete zúčastnit naší soutěže o tři 3Dpuzzle a tři monopoly! Stačí jen pozorně číst text a správně odpovědět na soutěžní otázku. Tak zkuste štěstí!