Žijeme ve třetím tisíciletí a je to znát na všem, co děláme. Je to znát dokonce i na našem přístupu k lásce. Seznamujeme se přes internet, chatujeme, posíláme si milostné maily a zamilované e-pohlednice, esemeskujeme jako diví a dokonce provozujeme cyber-sex. Jednou to docela výstižně popsal Jan Kraus v rozhovoru pro internetový časopis. Řekl něco v tom smyslu, že on je ještě ta stará generace, co se seznámila normálně, naživo a že je nablízku doba, kdy si budou lidi říkat „Ten je sto let za opicema, ten se ještě neseznámil se svou ženou přes internet…“ Prostě technika se nám často vtírá i do citů a my jí v tom ani moc nebráníme.
Problém ale nastává, když nemáte doma vlastní počítač nebo připojení na internet a ani v práci nebo ve škole vás k síti sítí moc nepouštějí. Co dělat? Miláček je třeba někde v jiném městě nebo v práci, chcete si spolu internetově popovídat nebo si posílat elektronickou poštu, ale odkud? Ideálním řešením je internetová kavárna. Můžete si tu v klidu chatovat, jak dlouho chcete a podle toho, kolik máte s sebou peněz, můžete si vyřídit poštu nebo se pobrouzdat internetem a najít si třeba stránky s katalogem svatebních šatů nebo last minute nabídky cestovek pro zamilovaný výlet. Když je pro vás internet opravdu dennodenní potřebou, až fyzickou závislostí, je dobré si pořídit členskou kartu, protože pak to všechno přijde levněji. Například v internetové kavárně Electra v Praze platíte normální sazbu 1 korunu za 1 minutu připojení, pokud si ale pořídíte za 30 korun členskou kartu a každý měsíc zaplatíte členský poplatek 300 korun, budete platit za strávený čas na síti jen polovinu. Více podrobností najdete na internetových stránkách.
Kromě toho si tu můžete nakonec i dát rande a posedět se svou láskou u kávy, čaje, vína nebo něčeho tvrdšího. Internetovou kavárnu Electra, která je partnerem našich pravidelných středečních on-line rozhovorů, najdete na romantickém místě na rohu Palackého náměstí a Rašínova nábřeží nedaleko od stanoviště parníků. Co takhle si po internetu domluvit rande, sejít se na kafe a pak si ještě vyjet lodí na okružní plavbu Vltavou? Nebo vám přijde parník moc staromódní?
Reklama