Ani nevím, proč jsem se rozhodla napsat, co se mi stalo. Snad proto, že bych chtěla vědět, zda má ještě někdo jiný podobnou zkušenost jako já. A jak se s celou situací dokázaly vyrovnat jiné ženy.
Jako mnoho jiných žen v mém věku – je mi 33 let – mám poměrně spokojené manželství bez zvláštních vzruchů a dvě zdravé děti. Asi by se o nás dalo říct, že jsme šťastná rodina. Ale jako mnoho jiných žen mě pálilo dobré bydlo, mrzelo mě, že nejsou vzruchy, ale ani žádné podněty, a tak jsem si pořídila milence. Je mladší než já, svobodný a svobodomyslný, bohatý a báječný. Tedy báječný do té míry, že když jsme spolu, on mě rozmazluje, dokáže způsobit to, že si připadám výjimečně krásná a žádoucí – prostě s ním mám všechno, co nemám doma s manželem. Na druhou stranu vím, že se nikdy kvůli němu nerozvedu, ani kdybych chtěla, protože nastálo by mě zase nechtěl on. Zásadně se nechce vázat, a to nám vlastně oběma vyhovuje.
Před časem přišel můj milenec s myšlenkou, že bychom si mohli spolu vyjet k moři, jen na čtyři dny. Dlouho jsem odolávala, ale nakonec mě přemluvil, já řekla doma, že jedu na nějakou služebku mimo naše město. Manžel mi bezvýhradně věřil, tak nebyly žádné potíže a my si vyrazili do Itálie – letecky, do drahého hotelu, na skvělé večeře a na lodní výlety.
Dovolená utekla, ani jsem nevěděla jak, a já se vrátila domů. Veselá, opálená a odpočatá. Doma mě čekalo nepříjemné přivítání – podcenila jsme manželovu důvěřivost. Nějakou hloupou shodou okolností zjistil, že jsem na služební cestě nebyla, a k tomu ještě moje nápadné opálení! Teď na mě naléhá, abych mu řekla, kde jsem opravdu byla a s kým. Nechci mu to říct, protože i doktor Plzák radí za každou cenu zatloukat, ale denodenní výslechy mě začínají zmáhat a já se bojím, že nakonec řeknu pravdu. Nechci, aby naše manželství skončilo. Dokonce jsem se rozešla i s milencem a teď nevím, jak to všechno zase dát dohromady. Poradí mi někdo?

Niké

Máte podobné zkušenosti? Zatloukat, nebo říct pravdu? Jak si má Niké se svou situací poradit? Napište svoje názory!