Tak ani nevím, odkud začít. Snad od té doby, co mi bylo asi tak 6 let a měla jsem ve vedlejších dveřích svého věrného kamaráda. Byli jsme jako Mach s Šebestovou, jako sourozenci. Chodili jsme spolu do jedné třídy, seděli spolu v lavici a byli jsme takoví kamarádi, že se nám ostatní v pubertě ani nesmáli, že se milujeme. Prostě nás všichni brali jako nerozlučnou kamarádskou dvojici a veškeré erotické napětí jsme si odbyli, když jsme si v první třídě hráli na doktora.
Každý z nás měl svůj vlastní citový život a o lásce jsme hovořili jen v takových souvislostech, že jsme se navzájem informovali, koho zrovna milujeme. Když jsme skončili základní školu, naše cesty se rozdělily, já jsem šla na gympl a on na průmku. Zdravili jsme se, občas jsme se i zastavili na schodech na kus řeči, ale po někdejším pevném přátelství se zaprášilo.
On pak odjel studovat někam do zahraničí, já se vdala, on oženil. Měli jsme o sobě jen informace od našich maminek, které pořád bydlí na jednom patře.
Před několika týdny jsem šla na návštěvu k rodičům – sama bez manžela a bez dětí – a potkali jsme se před domem. Neviděli jsme se hrozně moc let, a tak jsme se dohodli, že rodiče počkají a že jdeme na kafe, abychom si řekli, jak se máme a co děláme. Ten den jsem už k rodičům vůbec nedošla. Skončili jsme u něj bytě, protože jeho manželka i s dětmi byli někde na chalupě.
Vůbec nechápu, jak mohla mezi námi po tolika letech naprosto asexuálního vztahu a po tak dokonalé vzájemné znalosti chyb a nesnesitelností toho druhého přeskočit taková jiskra. Ale stalo se a já teď nevím, jak z toho ven.
Mám prima manžela, děti, kterým bych nikdy nechtěla ublížit, a celkem spokojený život. On má totéž. Přesto jsme do sebe zamilovaní tak, že nemůžu jíst ani přemýšlet hlavou. To, že se tak dokonale známe, nás tak sbližuje, že mám pocit, že jsme jen dvě části jedné dokonalé bytosti.
P. K.
Co si myslíte o milostných vztazích, které vznikají na základě dlouholetého přátelství? Mají budoucnost? Je vzájemná dokonalá znalost toho druhého ve vztahu výhodou, nebo překážkou? Napište nám své názory.
Reklama