Dostala jste kopačky. Pustil vás k vodě. Nechal vás. Opustil vás. Vykašlal se na vás. Omámily ho oči nějaké jiné nebo práskl do bot kvůli nějaké vaší „nesnesitelné“ vlastnosti. Cítíte se pod psa. Bulíte, kudy chodíte. Jste zhrzená a na dně. Chce se vám na všechno vykašlat a někam zalézt… Nepropadejte depkám a splínům, psychologové radí vzít tuhle nepříjemnou životní situaci jako výzvu. Protože když něco končí, něco jiného zase začíná. A je jen na vás, aby to nové bylo lepší než to předchozí…

Buďte hrdá – neplazte se před ním na kolenou, neproste ho, aby se vrátil, neponižujte se, nedělejte scény a nevyhrožujte sebevraždou. Nic tím pravděpodobně nezměníte a ještě se v jeho očích naposledy shodíte. I když vám je sebevíc těžko, nasaďte masku sfingy a vnukněte jemu (i sobě), že s tímhle vztahem se váš svět rozhodně nehroutí.

Neseďte doma - nejčastější chybou zhrzených milenek je, že se uzavřou do svého zborceného mikrosvěta, zamknou se na dva západy, přestanou se česat a líčit, neberou telefon a jen se bezcílně přehrabávají krabicí s milostnými dopisy a fotkami z dovolené za doprovodu usedavého pláče. Nedělejte to. Zavolejte kamarádce, vyplačte se jí na rameni (krátce), ale pak se vydejte do kina, na diskotéku nebo třeba do cukrárny. Zdrbněte celý svět a všechny chlapy, zajděte do obchodů a kupte si něco nového na sebe, objednejte se k holiči a na kosmetiku. Jestli vás ten mizera potká za pár dní na ulici, ať nevidí zhroucenou chudinku, ale hrdou a sebevědomou ženu!

Nemalujte si budoucnost černě - neříkejte si, že už se nikdy s nikým neseznámíte, že už se nikdy nezamilujete a že už nikomu nedáte svoji lásku a důvěru. I když se vám teď zdají všichni chlapi jako neuvěřitelné potvory, proč byste neměla příště narazit na pořádného chlapa, co je hoden vaší lásky? Nenechávejte svoje srdce zkamenět kvůli jednomu zklamání a nemračte se na lidi kolem. Možná právě teď jde kolem vás muž, který je vám souzen a v jehož náručí zažijete to opravdové nebe!
Tak hlavu vzhůru. Život právě začíná…