
Miminka
Pokud je miminko plně kojené (a maminka hodně pije) postačí pro patřičný přísun tekutin mateřské mléko a nemusíme dítěti cokoliv dodávat.
Pokud připravujeme umělé mléko přesně podle návodu, ani uměle živené děti čaj nepotřebují. Výjimkou jsou ale situace, kdy má miminko zvýšenou ztrátu tekutin (zvýšená teplota, průjem, zvracení, h o r k o) – potom musíme organismu našeho děťátka tekutiny dodat.
Aby bylo náhradní mléko dobře snášené a nedošlo ke zdravotním komplikacím, nesmíme dávat do vody ani více, ani méně prášku. K přípravě je nutno používat kojeneckou vodu, která se před rozpuštěním prášku převaří. Nedodržováním těchto základních zásad by mohlo dojít k nadměrnému zatížení dítěte minerály a miminko by začalo ztrácet tekutiny.
Větší děti
Jakmile začne dítě jíst nemléčnou stravu, je nutný dostatečný přísun tekutin. K tomu účelu slouží ovocné šťávy nebo dětské čaje. Dítě by mělo dostat napít, když samo chce, a my, rodičové, bychom se měli snažit, aby to bylo v dostatečném množství. A kolik je dostatečné množství? Tabulka vám přiblíží, kolik tekutin dítě denně potřebuje.
Děti chtějí pít často i v noci. Pokud jinak dobře spí, pít nemusí (to se samozřejmě netýká kojení). Výjimkou je nemoc miminka – horečka, úpal a úžeh nebo průjem, kdy je nutné dodávat dítěti tekutiny v malých dávkách a často, tedy i v noci, protože jinak hrozí miminku dehydratace.

Tyto výrobky jsou určené dětem od šesti měsíců a většinou se nesmí vkládat do mikrovlnné trouby. Děti se s oblibou dívají na veselé obrázky, kdy jim maminka může vyprávět o zvířátku, které je na hrnečku čí sklenici vyobrazené.
Pokud chcete takový hrneček získat, zúčastněte se dnešní soutěže! Přečtěte si pozorně článek a zodpovězte soutěžní otázku! Možná se štěstí usměje právě na vás!
Nový komentář
Komentáře
Ťapina — #4 ja taky
Já jsem měla odmalička porcelánový hrneček s obrázkem, nic jiného nebylo