Přestože máme s partnerem uspokojivý sexuální život, mám jeden problém, který nevím, s kým mám řešit. Můj partner nepije příliš často, ale když je pod vlivem alkoholu, má vždycky chuť na sex. Po mnoha zkušenostech ho však už odmítám, protože sex s alkoholem není pro mě žádnou radostí. Normálně nemám potíž dosáhnout při sexu s partnerem orgasmu, ale když je pod vlivem alkoholu, nestojí to za nic.
Vždycky, když přijde z nějakého večírku, kde byl výjimečně beze mne, vzbudí mě a dožaduje se sexuálních hrátek. Při aktu pak chvíli může, chvíli zase usíná, ale nechce přestat, dokud se neuspokojí. Na mě mu bohužel v těch chvílích moc nezáleží. A tak je pro mě opilý sex jen klopotnou dřinou a námahou, na jejímž konci mě čeká nahlas chrápající hora masa vedle mě a pro mě bezesná noc. Nemůžu pak usnout, jsem otrávená a nevím, co mám dělat. Když ho odmítnu, vždycky se strašně naštve, přestože za střízliva je to klidný a vstřícný člověk. Co mám dělat?

Soňa

O alkoholu se odedávna mluví jako o jednom z nejstarších a nejpřirozenějších afrodiziak. Odborníci-sexuologové připouštějí, že v malém množství a jako jakási součást milostné předehry může alkohol sehrát docela pozitivní roli, především v případě lidí stydlivých nebo nervózních. Zábrany opadají, lidé se odvazují, muži jsou bodřejší a ženy povolnější. Pozor ale na extrémy! Přesně jak píše naše čtenářka, když se to s alkoholem přežene, může být dokonce strůjcem sexuálních neshod. V odborných studiích je zhoršení sexuálních funkcí jak u mužů, tak i u žen, uváděno jako jeden z možných důsledků nadměrného požití alkoholu. Také je nepříjemné, že alkohol může v lidech probouzet zasunuté agresivní sklony, kdy si pak (jindy klidný a tichý) muž začne styk vynucovat násilím. Abychom ale byli spravedliví, ani opilá žena není v posteli zrovna přebornicí a svůdnicí. Proto sexuologové radí: alkohol ano, ale jen jako aperitiv. Nakonec, nic se nemá přehánět. V případě Soni je zřejmě jediná cesta k „nápravě“, a tou je cesta komunikace. Měla by si se svým partnerem (za střízliva) o svých pocitech pohovořit, ovšem bez výčitek a urážlivých slov. Pokud je jinak partnerský vztah v pořádku, mělo by toto povídání padnout na úrodnou půdu.
Reklama