Pamatujete se na pohádku o pejskovi a kočičce, jak vytírali podlahu? Pejskova srst posloužila jako kartáč a kočička to svým jemným kožíškem všechno nakonec setřela. Možná se o téhle historce doslechli i jihokorejští vynálezci, kteří minulý týden představili světu převratnou novinku v oblasti domácího úklidu.
Jedná se o dětský overal opatřený na některých místech třásněmi ze savého materiálu, který tak důvěrně znají hospodyňky na celém světě. Tato kombinézka dostala celkem příznačné jméno „Baby Mop“ a podle našich informací bude již v horizontu několika měsíců na evropském trhu. Takže máte-li doma nebo v sousedství batole, rozhodně se po téhle věcičce poohlédněte. Její tvůrci prohlašují, že použitím Baby Mopu ušetří běžná žena až pět hodin času týdně, který pak může věnovat jiným činnostem jako třeba pohybu, péči o zevnějšek nebo vzdělávání se. Je to vlastně geniální nápad, využít aktivity dítěte a jeho energie při úklidu bytu.
Zatímco konstruktéři nadnárodních koncernů vyrábějících domácí spotřebiče a další technické zázraky vynakládají hodiny a hodiny své práce na vývoj samočinného úklidového přístroje na akumulátorový pohon, asijští tvůrci si mnou ruce. Jejich „vynález“ totiž nespotřebuje ani 1 kWh elektrické energie, tudíž se stává horkým kandidátem na nejeekonomičtější výrobek roku 2001. O tom, jak doma vytírat poté, co vám dítě z overalu vyroste, se agentury nezmiňují. Leda snad pořídit si dalšího potomka…
Reklama