Málokdo z nás si může dovolit trávit s dětmi celé prázdniny. Něco uhlídáme sami, něco partner, něco babičky, ale co pak? Pak zákonitě přicházejí na řadu letní tábory. Nabídky se hrnou ze všech stran – tábory s rozličnými programy a náplní, tábory na vodě i v zahraničí, v horách i na koních… Letáky visí na školách i na zastávkách, z novin hledí spousta inzerátů a jen v internetovém Seznamu naleznete 70 odkazů na letní tábory. Jak vybrat?
Nejlepší je tábor nebo sportovní soustředění s lidmi, kteří se s vaším dítětem setkávají celý rok. Jsou spolehliví a vy jim můžete důvěřovat. Můžete se spolehnout, že vaše dítě s nimi nečeká žádné nebezpečí. Vaše děti je znají a znají i další účastníky tábora, takže se jim nebude tolik stýskat.
Ne každé dítě však celoročně vykonává nějakou činnost, jejímž vyvrcholením je právě letní tábor. Tady je spolehlivým indikátorem většinou doporučení od rodiče, jehož dítě se tábora již v předchozích letech zúčastnilo.
Myslím, že poslat dítě na tábor, o němž nic pozitivně nevíme, je velmi nezodpovědné. Pořadatelé tábora obyčejně nabízejí vzorné služby, kvalitní program a absolutní bezpečnost dětí, ale realita může být od těchto slibů velmi vzdálená. Podezřelé může být i to, když tábor stojí nápadně málo peněz oproti ostatním nabídkám. Výsledkem pak mohou být vyhladovělé a promrzlé děti, které za málo peněz dostávají podměrečné porce a spí v pofiderních stanech. Jistě se vyplatí investovat do zdraví vašich dětí více peněz.
Můj syn se vloni zúčastnil koňáckého tábora, kde moje kamarádka učila děti keramiku. Pořádala ho nadace Dítě a kůň a všem ho mohu vřele doporučit. Děti se učí starat se o koně, jezdí na nich a mají celý týden velmi kvalitní program se stálým dozorem. Nadace se zabývá HIPOTERAPIÍ a pro své bohaté zkušenosti z práce s dětmi jsou její pracovníci vskutku velmi profesionální a spolehliví. Pokud byste měli o Prázdniny koňmo pro své dítě zájem, můžete se zúčastnit naší dnešní soutěže a vyhrát slevu 1200,- korun na týdenní pobyt na tomto táboře v termínech 30. 6.-7. 7. nebo 7. 7.-14. 7. 2001. Pokud chcete dítě na tábor v těchto termínech přihlásit, učiňte tak na adrese Dítě a kůň, Březová 3, 285 42 Červené Janovice, (tábor je u Kutné Hory) nebo na telefonu 0327/576 033.