Hned na začátku musím napsat, že jsem šťastně vdaná žena. Vlastně moc šťastně. Můj muž je perfektní manžel, skvělý kamarád, má všechno, co má mít. Jen mě po šesti letech manželství už neobdivuje tak, jak bych potřebovala. Nemáme žádné děti, oba slušně vyděláváme, cestujeme, nic nám nechybí.
Jen mně chybí – schází mi ten bezbřehý obdiv, který jsme vídávala v očích svého muže ještě před několika lety. Udělala jsem tedy něco, co možná odsoudíte – našla jsem si milence. Nejde tam jen o sex, i když pochopitelně také, ale hlavně o to, že mě obletuje a obdivuje, že se mi dvoří tak, jak to doma postrádám. Náš vztah funguje už dva roky. Můj milenec je ženatý a vím, že by se nikdy nechtěl rozvádět – prostě jsme si dávali to, co nám doma chybělo, a já si byla jistá, že ten malý podvůdek nemůže mým manželstvím ani mou rovnováhou nijak otřást.
Ale chyba lávky! Úplně hloupou shodou okolností jsem totiž zjistila, že nejsem jediná, komu můj milenec vypráví, jak mu žena nerozumí. Provalilo se, že má ještě další milenku. Když jsem mu se slzami v očích udělala strašnou scénu, divil se, že prý jsme si jasně stanovili, kam až náš vztah může zajít a že žárlivost v něm zcela jistě místo nemá. Musela jsme to uznat, ale nijak mi to nepomohlo. Od té doby se svíjím žárlivostí a zdá se mi, že se mi můj podvůdek úplně vymkl z rukou. Můj muž samozřejmě vytušil, že se něco děje, a já dobře vím, že on je jediný člověk, na kterého se mohu spolehnout, který mi vždycky pomůže – ale s tímhle trápením se mu pochopitelně svěřit nemohu.
Stokrát jsem si poručila, že na milence už ani nepomyslím, ale není to nic platné – vyvádím jak malá holka, kontroluju ho v práci, jestli není někde s tou třetí, dokonce jsem ho nedávno stopovala. Rozvádět se přitom nechci a nemohu ani říct, že bych svého milence milovala. Je to jen uražená ješitnost?

Katy

Poradíte Katy, jak se se zapeklitou situací vypořádat? Jak se zbavit hloupé a zbytečné žárlivosti? Riskuje každý nevěrník či nevěrnice to, že se mu situace vymkne z rukou? Napište nám své názory.