Obracím se na vás, na čtenářky Ženy-in, a chtěla bych znát váš názor na to, jestli lze podle vás milovat dva muže najednou. Vím, pokud se zamiluje člověk, který je po lásce doslova vyhladovělý, tam určitě není nějakou dobu místo pro další zamilování. Ale když nechám stranou ten začáteční silný emoční stav zamilovanosti, tak zjišťuji, že jsem schopná lásky k dvěma mužům a to se stejnou intenzitou, přestože jsou tito muži naprosto rozdílní a jsem přesvědčená o tom, že ztráta kteréhokoliv z nich by mě hrozně moc bolela, navíc bych i já jim velice ublížila. Je to možná tak trošku šílené, ale je to tak.
Oč jednoduší by bylo moje rozhodování, kdyby jeden z těch dvou mužů byl mým manželem, ale bohužel to tak není, manžel je až ten třetí, od kterého jsem nebyla schopná odejít v dobách, kdy k tomu byly důvody, které dnes už nejsou. Bohužel tady není ani ta láska, pouze soucit a potřeba zachovat dětem rodinu, kterou jsem kdysi já sama velice postrádala.
Myslíte si opravdu, ten, kdo o sobě tvrdí, že miluje dva lidi zároveň, je nemorální, nenormální nebo snad dokonce zkažený? „Měla by ses rozhodnout pro jednoho," říkají mi přátelé, někdy i můj rozum. Proto jsem si dokonce nechala vypracovat u astrologa partnerský horoskop s oběma muži. Říkala jsem si, ať rozhodnou hvězdy, kdo se ke mě hodí víc. Jenže podle horoskopu jsou prý oba muži moje osudové lásky a oba se ke mě hodí stejně.Takže nepomohly ani hvězdy. A kdo ví, jestli bych je poslechla, nejspíš ne.
Často slyším námitku, že ten, kdo často miluje jiné partnery. má narušené sebevědomí a proto si musí stále znovu potvrzovat, že na to má, a snažit se o uznání... Ale to přece není můj případ. Nebo je? Vztah k tomu prvnímu muži trvá už 20 let, k tomu druhému 12 let. Sama nevím, jak jsem se do toho dostala, najednou v mém životě byli dva a já v tom jela a žila a byla a jsem šťastná. Jenže léta plynou a síly ubývají a já dnes pozoruji, že přestože miluji oba muže stejně, navíc je tady manžel, kterého už asi nedokážu opustit, tak to přestávám zvládat časově a někdy i fyzicky. Co bylo dřív tak snadné, dnes je už obtížné, a já jsem se dostala do začarovaného kruhu a vím, že se z něj nedostanu bez toho, abych někomu ublížila.

Valerie