Život je jedna velká náhoda. Přesvědčila jsem se o tom právě tento týden na vlastní kůži a musím říct, že se z toho ještě teď vzpamatovávám. Jsem vdaná a už více než rok mám tajný poměr s mužem, kterého jsem poznala prostřednictvím své kamarádky na jedné akci, jíž pořádala její firma. Nikdy předtím jsem svému muži nevěrná nebyla, běžné flirty se nepočítají. Tohle je ale něco docela jiného. Můj přítel je člověk z takzvaných „lepších kruhů“. Je jedním z těch, kterým se daří, na co sáhnou, a kterým to pálí. Díky těmto schopnostem jeho firma velmi dobře prosperuje a dalo by se říct, že má vše, na co si vzpomene. Ale podobně jako já se ocitl v situaci, že mu to neklape doma. I přes poměrně velký věkový rozdíl (mně je 38, jemu 50 let) jsme si v názorech dost podobní a našli jsme jeden u druhého pochopení a cit, které nám doma chyběly. Pod záminkou různých školení a seminářů jsem s ním dokonce strávila i několik krásných víkendů v zahraničí, kdy o mě pečoval jako o královnu, jinak se tajně scházíme na různých místech desítky kilometrů od našeho města, abychom se vyhnuli možnému prozrazení, o které ani jeden z nás nestojí. Ve hře jsou děti a současná situace nám dá se říci vyhovuje. Jsem si jistá, že manžel nemá o mém „druhém životě“ ani tušení.
Proto jsem zažila doslova šok, když mi před několika dny přivedl na večeři návštěvu. Ten muž, kterého mi ve dveřích hrdě představoval jako bezva chlapa, se kterým se seznámil na služební cestě v Bangkoku, byl totiž můj milenec. Pokoušely se o mne mdloby, ale ustála jsem to a seznámení proběhlo normálně. Viděla jsem, že i můj tajný přítel je dost zaskočen celou situací, ale je to zkušený businessman, takže nehnul ani brvou. Při večeři jsem byla jako na trní, doslova v křeči, klepaly se mi ruce a děsila jsem se toho, aby to na nás neprasklo. Ale můj muž byl očividně v pohodě, vtipkoval a hlaholil, prostě dobře se se svým novým kamarádem bavil. Když jsme pak šli večer spát, ještě mě napomínal, že jsem se nechovala jako dobrá hostitelka a že jsem se na naši návštěvu tvářila strašně kysele!
Od toho večera jsem se s přítelem ještě neviděla, ale volali jsme si. Byla jsem z toho celá pryč a navrhovala jsem, abychom to ukončili, než to rupne. Ale on se jen smál a říkal, že se aspoň budeme moci vidět legálně. Divím se, že to bere na takovou lehkou váhu. Já jsem z toho tedy dost rozpačitá. Co byste udělaly vy na mém místě?

D.