Problém kompatibility partnerských dvojic je téma velmi atraktivní a vděčné. Zajímavé je, že ani lidová rčení, která se jindy tváří, jako že vědí všechno, nemají v téhle věci jasno. Nebo snad najdete nějakou paralelu mezi obraty „vrána k vráně sedá“ a „protivy se přitahují“ ? Každopádně pravdivost, nebo naopak lživost podobných tvrzení si může každý z nás vyzkoušet na svou vlastní kůži v životě, a to podle potřeby i opakovaně. Vtipně, i když poněkud přitaženě za vlasy, komentuje tuhle záležitost i oblíbená česká komedie Hodíme se k sobě, miláčku?, kterou jste mohli vidět předevčírem v televizi.
Jak to tedy s tím hoděním se je? Nejdřív si asi musíme přiznat jednu věc: všichni celý život hrajeme nějaké hry a často ani sami nevíme jací vlastně jsme. I kdyby nakrásně existovaly chytré počítače, které by nám podle stovky vyplněných otázek vybraly ideálního partnera, asi bychom těžko dokázali sami sebe pravdivě charakterizovat. Krom toho se stále vyvíjíme (ano, i my dospělí) a okolnosti a syrová realita našeho života dovedou dost často „udělat“ cynika z romantika nebo pesimistu z optimisty.
Ale jak tedy zjistit, jestli se právě tenhle chlap ke mně opravdu hodí? Kdo by to nevěděl rád? Kdo by rád nepředešel možným zklamáním a krachům? Jenže kritéria takového výběru můžou být dost pochybná… Milujete muzikály, růže, moře, červené víno a ananasovou zmrzlinu? Schválně – jste si jistá, že opravdu chcete muže, který má všechny tyhle vaše chutě s vámi společné. Nesnášíte pivo, pavouky, hokej a svíčkovou? A vážně si myslíte, že najdete chlapa, který s vámi tuhle nenávist bude sdílet beze zbytku? A co víc – nepřipadal by vám nějakej divnej? :-)

Jaké jsou vaše zkušenosti z partnerského soužití? Máte se svým přítelem nebo manželem stejné zájmy, koníčky a chutě? Nebo jste naopak doma jako oheň a voda? Napište nám o tom!