Když jsem pročítala Ženu in, našla jsem tu spoustu příběhů ze života, ale nic podobného tomu, co jsem zažila já. Přitom si myslím, že nejsem zdaleka sama, komu se tohle přihodilo. Jsem patnáct let vdaná a moje manželství – jak už to tak bývá – není nic moc. Po všech stránkách. Jednou z nich je i sex. Našla jsem si tedy milence. Nechtěla jsem ale ulítávat na vztahu, který mne bude na jednu stranu naplňovat a dodávat mi to, co doma nemám, ale na druhé straně mě bude zraňovat a mučit to, že nemohu být se svou láskou ve dne v noci. Pořídila jsem si tedy sexuální vztah.
S tím mužem jsem se seznámila na párty u jedné kamarádky. Nebyl z Prahy. Byl tu jen nakrátko služebně. Posilněni alkoholem jsme skončili u něj na hotelu a já poprvé ve svém manželství byla nevěrná. Děsilo mě to i lákalo zároveň. Milování s ním bylo úžasné. Něco, co jsem léta nezažila. Pak odjel a já myslela, že to skončilo. Napsal mi sice pár mailů, ale brala jsem to jenom jako gesto. Pak ale začal jezdit do Prahy služebně každý měsíc. A já každý měsíc poslušně naklusala, šla s ním na večeři a pak šup do postele. Bylo to silnější než moje vůle. Nebyla to láska. Spíš sexuální závislost. Byla jsem ochotna udělat cokoli, abych se s ním mohla vidět. Doma jsem lhala jako když tiskne, i když jsem to nikdy předtím nedělala. Prostě jsem se docela zbláznila.
Trvalo to takhle skoro dva roky. Nic jsme si neslibovali. Nemluvili jsme o lásce ani o budoucnosti. Prostě jsme si užívali. Pak přišel mail, že odjíždí do Francie na dva roky. Že se možná někdy uvidíme a ať se mám dobře. Docela mě to sebralo, až mě to samotnou zaskočilo. Přece jsem ho nemilovala. A přitom se mi při čtení toho mailu kutálely po tvářích slzy a já si v duchu říkala „Do háje! Do háje! Sakra! Už ho nikdy neuvidíš!!!“ V duchu proto, že jsem byla v práci a nemohla jsem si dovolit dát svým emocím průchod naplno. Ještě asi dva dny mi „ležel v hlavě“, ale pak mě to přešlo. Uzavřela jsem tuhle kapitolu svého života s tím, že jsem si užila něco hezkého a budu na to vždy vzpomínat.
Ale stejně by mě zajímal váš názor. Protože já sama jsem z toho zmatená: Lhala jsem sama sobě, když jsem si říkala, že ho nemiluju, že je to jen o sexu?

Lenka