Už jsme tady několikrát psali o tzv. „lásce přes internet“. Je to téma, které sedne do internetového ženského časopisu jako pověstný zadek na hrnec. Chatovací stránky, různé seznamky a komunikační prostory typu ICQ jsou jako stvořené k tomu, aby tam člověk propadl náklonnosti k jiné osobě, se kterou se sice nevidí osobně, ale s níž si o to intenzivněji a s minimální stydlivostí povídá o svých problémech, snech a tužbách. Navzdory tvrzení některých psychologů, že na chatech si užijí hlavně lidé, kteří se chtějí vydávat za někoho jiného (včetně opačného pohlaví), si myslím, že pro hromadu lidí je právě tohle elektronické odstranění bariér tou nejlepší cestou k tomu, jak shodit zábrany a odkrývat svoje nejhlubší já. Tváří v tvář monitoru se červenají jen ti nejzavilejší stydlíni…
Tak to by byla ona stokrát omletá on-line komunikace. Stále více lidí však ale odhaluje také další příjemnou stránku internetu, a to, že zde může úplně kdokoliv celkem jednoduše (a zadarmo) zanechat svou vlastní a jedinečnou stopu v podobě svých osobních www stránek. Můžete tak učinit prostřednictvím desítek nebo stovek společností od providerů připojení k internetu, přes největší vyhledávače až po různé tuzemské a zahraniční weby. Zjednodušeně řečeno dostanete určitý prostor na serveru, vlastní adresu a obvykle i jednoduchý formulář nebo návod, jak stránky vytvořit, a pak už si tam dejte, co chcete. Když se podíváte na kterémkoliv vyhledávači na heslo „osobní stránky“, zjistíte, že jsou jich tisíce a tisíce. A denně přibývají další.
Nejčastěji se vyskytují stránky jako Jirkova stránka, Karlova stránka, stránka Aničky Kozelkové, Nováčkovi apod., které s více či méně vkusnou invencí nabízejí rodinné fotky, životopis autora a jeho rodiny, zápisky z výletů, odkazy na oblíbené stránky a možnost odeslání e-mailu majiteli stránky. Určitě se takovéhle stránky šiknou, když máte kamarády nebo rodinu v zahraničí a při častější aktualizaci jim takhle můžete dávat vědět, co je doma nového. Ale hromada lidí bere své www stránky i jako svoji osobní prezentaci, jakýsi interaktivní inzerát. Jako by volali: „Tady jsem, nemám nikoho, s kým se dělit o své radosti a starosti. Všimne si mě někdo?“ Je fakt, že návštěvnost takovýchto stránek není nijak úžasná, ale v kombinaci s inzerátem na seznamce nebo při zadání URL adresy do uživatelských detailů třeba na ICQ máte jistou šanci, že občas někdo přijde pobejt… A nebo je dobrým trikem vymyslet si vtipný název stránky a ten pak avizovat na seznamu, atlasu nebo centru. Rozhodně se víc lidí chytí na název „Jirka s největší výbavou v Evropě“ než na „Jirkova homepage“.
A je ještě jedna sorta „zajímavých“ osobních stránek. Při troše pátrání na ně narazíte na webu i vy. Jsou to stránky mladých, sympatických, pohledných, něžných, romantických a fyzicky velmi dobře vybavených mužů, kteří nabízejí své „služby“ ženám, které se cítí osamělé, manželem nepochopené, nedostatečně uspokojené, jejichž život je zkrátka prost romantiky a něhy. Když autorům takovýchto stránek prominete občasnou hrubku v lehce (i těžce) erotických textících na jejich stránkách a když se smíříte s tím, že fotky na stránce buď zcela chybí nebo očividně patří jinému pánovi, můžete si dopřát trochu toho vzrušení a kliknout na button „Pošli mi e-mail“. Dejte pak vědět, jaké to bylo:-)
Reklama