Nedělám si iluze, že se najde někdo, kdo mě pochopí. Vím, že už teď mě všichni odsoudili, a to i moje nejlepší kamarádka, protože jsem se téměř rozhodla udělat něco, co prostě matka udělat nesmí. Hodlám totiž opustit své děti.
Důvodem je osudová láska, kterou jsem potkala a která mě právě teď postavila před strašně těžkou otázku volby. Mám zůstat v nevyhovujícím manželství, ale nablízku svým dětem, a nebo jet za hlasem svého srdce? Pokud se rozhodnu následovat hlas svého srdce, budu muset cestovat se svým novým partnerem tisíce kilometrů daleko. Jeho domovem je totiž Kanada. Ale něco za něco – své dvě děti (7 a 12 let) budu muset nechat tady. Můj dosavadní manžel a jeho rodina utvořili koalici, která je díky svým dalekosáhlým kontaktům schopna zabránit mi odvézt děti s sebou. Ne, nebojím se, že by se tu dětem vedlo špatně. Můj manžel je velmi dobře finančně zajištěn a dceru i syna miluje nade vše. Bojím se jen toho, že je navždy ztratím. Nepočítám s tím, že bych se sem do Evropy dostala častěji než jednou za rok a vím, že čas dokáže divy. Co když způsobí, že moje děti zapomenou na to, kdo je jejich máma?
Věřte mi, že jsem se ocitla v této situaci naprosto nepředvídaně a neočekávaně, nijak jsem neplánovala rozvrat (dávno již jen formálního) manželství ani cestu do zámoří. Prostě se to najednou seběhlo a já musím volit. Ještě jsem kufry nesbalila. Ale od okamžiku, kdy se budu muset definitivně rozhodnout, mne dělí jen týdny. Já vím, že je to stejně nakonec na mně, ale stejně: Co byste na mém místě udělaly vy?

K. H.
Reklama