Podle meteorologů začalo jaro už včera odpoledne, ale v našich hlavách je až dnešní datum - jednadvacátý březen - spojeno s pravým příchodem jara. Počasí sice nic moc, ale i přesto se v našich tělech, duších a srdcích dere jaro na povrch. „Jarní šílení“ jsme zaznamenali i na některých z našich auditorií, kde probíhají diskuse více či méně praštěné, ale velmi často v nich figuruje slovo Láska. Cítíte to taky? Je láska ve vzduchu? Jdou na vás roupy? Máte chuť vyměnit nejen zimní boty a kabáty za jarní, ale taky starého milence za nového? Zeptali jsme se několika žen, jak působí příchod jara na jejich krajinu srdeční…

Jarmila, 25 let, účetní: Já se na jaro vždycky strašně těším, protože miluju sluníčko a nesnáším zimu. Mám ráda takové to pravé JARO, kdy je krásně, teploučko, povívá vlahý větřík, ptáčci prozpěvují a já kráčím se svým přítelem někde venku, držíme se za ruce a je nám blaze! Znáte to taky?

Anetta, 19 let, studentka: Já jaro s láskou nespojuju. Dokážu se zamilovat stejně tak v březnu, jako v srpnu nebo v prosinci. Nevím, co všichni s tím jarem mají. Já jsem se letos učila jezdit na snowboardu a jsem naštvaná, že nebyla skoro žádná zima a že na horách už není po sněhu málem ani památka. Na jaro jsem se nijak extra netěšila. Když už, tak ať je radši rovnou léto. To budou aspoň prázdniny!

Dáša, 34 roky, recepční: Jé, jaro, to mi ani nepřipomínejte. Na jaře já se každý rok znova zamilovávám! Ale můj muž o tom nemá ani tušení. Když ale ono je kolem najednou tolik skvělých chlapů! :-)) Většinou zůstane jen u flirtu, ale někdy ani sama nevím, co se se mnou děje. Ještě, že to můžu aspoň sama před sebou svádět na jaro.

Petra, 42 let, korektorka: Mám teď za sebou ne zrovna hezké životní období. Krach manželství, které trvalo 17 let, rozvod a tak. Doufám, že jarní sluníčko mi vyžene ošklivé vzpomínky z hlavy a ze srdíčka. Kamarádka mě láká, ať s ní jedu za teplem někam k moři, že ze sebe všechno smeju ve slané vodě. Tak doufám. A srdce? To teď radši nechám chvíli v klidu. Jedno zklamání mi stačilo…