Mohutně vyvinutá ňadra jako symbol plodnosti a mateřství nejsou žádnou moderní vymožeností. Už naši prapradávní předkové si hňácali z hlíny boubelaté sošky tehdejších krasavic a malovali na zdi primitivních příbytků jejich luzné siluety. Prsa prostě chlapy vždycky brala. A berou je i dneska? V době popularity anorektických modelek s podprsenkou číslo – 1?
Asi ano… Proč by si jinak početné zástupy žen (a nejen těch slavných), které nebyly přírodou zrovna obdařeny, za použití nemalého finančního obnosu zvyšovaly své malé sebevědomí plastickou operací? Podprsenky push-up jdou na dračku a pro popularizaci vnadných oblin u nás hodně dělá i známá spisovatelka, scénáristka a bývalá šéfredaktorka Story Halina Pawlovská.
Jedna moje kamarádka (mimochodem ne zrovna vyvinutá) říká, že všichni muži do jednoho touží po prsatých ženách. Když jsem se jí zeptala, proč teda v tak hojném počtu chodí s ženami neprsatými, tak mi odpověděla, že to je proto, že na ně prostě ty prsaté už nezbyly! Taky argument…
Ale abychom tady nevedly jen plané ženské řeči, zeptaly jsme se několika mužů, jaké ženy se jim líbí. Prsaté nebo méně vyvinuté? Zde jsou jejich názory:

David, 25 let: Moje odpověď zní - všeho s mírou. Příliš velká prsa ve mně spíš budí obavy. Podle mě je ideální zlatá střední cesta. Pěkné poprsí má třeba Jana Štefánková. Anebo moje manželka :-)

Josef, 32 let:Samozřejmě, že na první pohled mě na ženách nejvíc zaujmou prsa (a taky nohy a zadek) a raději se ohlédnu za těmi, které mají větší poprsí a jsou třeba i trochu oplácané. Ale ve skutečnosti tyhle věci nejsou zase tak důležité a jen málo rozhodují o tom, jestli je žena přitažlivá a sexy a jestli se do ní třeba zamilujete. Když už jsem se někdy do nějaké ženy doopravdy zamiloval, tak na to měly vliv spíš její oči, ústa, gestikulace, smích, zvuk hlasu (velmi důležité!) a podvědomě snad i vůně, ale obvod nebo objem hrudníku určitě ne.

Michal, 38 let: Co je velký, to je hezký. Já osobně preferuji ženy s velkým až obrovským poprsím. Prostě ženská má být ženská, se vším všudy. Když není za co chytnout, tak mám pocit, že se objímám s chlapem…