Nač se zlobit s jarním úklidem, když je venku tak hezky? Udělejte jen to nejnutnější a pak hurá někam ven, na výlet nebo aspoň na procházku. Že se doma pořád ještě válí spousta drobností a vy si lámete hlavu s jejich odklizením? Tak je prostě zaklapněte do krabic. Skříně jsou dobrá věc. Hodí se na ukládání větších věcí, oděvů nebo třeba hrnců a talířů. Proč ale nezakomponovat do vašeho interiéru něco nového, osvěžujícího a přitom praktického? Něco, co moc nestojí, ale dobře to vypadá a hlavně…schová to všechen ten kramrcajk.
Metodou číslo jedna jsou papírové krabice a šanony. Jsou k dostání v mnoha zajímavých barvách a vzorech, moc nestojí a hodí se prakticky do každé místnosti v bytě. Například velké krabice můžou sloužit zároveň jako skladiště na zimní bundy, oteplovačky a čepice, a přitom je můžete zužitkovat jako odkládací plochy, stolečky nebo poličky. Menší krabice krásně pojmou všechny staré časopisy se čtením, pletením nebo recepty. Můžete je šoupnout někam, kam se snadno dostanete, když budete chtít najít ten bezva recept na koláčky nebo povídku, co vás posledně tak rozesmála. Jestli máte domácí kancelář, taky se vám budou hodit krabice a šqnony, které hezky ladí s interiérem a navíc jsou opatřeny kovovými rámečky, kam si pro lepší orientaci jednoduše napíšete, co v krabici je. A je po zbytečném zmatkování a nekonečném hledání.
Barevné krabice pomohou vyřešit také věčný nepořádek v dětském pokoji a když je krabice opravdu pěkná a s veselými obrázky, naučí se děti udělat si ze skládání kostek nebo autíček do krabice každovečerní rituál.
Plastové a papírové krabičky užijete, když patříte k lidem, co neustále něco střádají a sbírají. Knoflíky, mušle z dovolené, korálky, gumičky do vlasů, řetízky nebo šminky – všechno se to pěkně uklidí, bude to rychle k nalezení a hlavně se na to nebude prášit.
Také v kuchyni se dá čarovat s krabicemi a dózami všeho druhu. Velkým hitem jsou plechové a hliníkové dózy, které vypadají velmi elegantně a přitom jsou docela praktické. Můžete di nich narafičit vařečky, naběračky, nože, lžíce nebo do nic prostě jen vetknout květináč s kytičkou nebo pažitkou.
Experimentujte, i když uklízíte. Bude vás to víc bavit…

Foto: IKEA
Reklama