Když jsem si přečetla článek o lhářích a lžích, musím napsat o svém soužití s notorickým lhářem. Chodila jsem s klukem, který vždycky ve svojí partě patřil k nejoblíbenějším bavičům. Ale často jeho zábava spočívala v tom, že si něco vymýšlel. Byly to drobné lži, ale jejich prostřednictvím se dostávali jeho přátelé do nejrůznějších nepříjemných situací. Ostatní to sice pobavilo, ale postižení bývali někdy dost rozladění.
Myslela jsem si, že můj sedmilhář lže jen pro pobavení ostatním, ale časem jsem zjistila, že podobně lže i mě. Nebyly to nijak závažné lži, ale třeba mi namluvil, že jako dítě žil několik let v jižní Americe. Když jsem se pak setkala s jeho bratrem, zjistila jsem, že to vůbec nebyla pravda. Nebo mi řekl, že otec našeho kamaráda je vážně nemocný. Když jsem pak tomu klukovi řekla, že je mi to líto, že jeho tatínek je na tom tak špatně, ukázalo se, že na tom není ani za mák pravdy.
Nakonec jsem mu přestala úplně věřit, začala jsem přemýšlet o tom, jestli mi nelže i jinak. Nikdy jsem ho sice nenačapala, že by řekl, že někde bude a byl někde jinde, ale důvěra mezi námi se úplně vytratila. Asi by to nebyl partner do života, když bych se nikdy nemohla spolehnout na jeho slovo. Nakonec jsme se rozešli, moji rodiče i kamarádky mi to rozmlouvali, že je Marek hodnej kluk a že si vymýšlí jen pro pobavení, jinak se přece mezi námi nic nestalo, ale já už jsem nemohla ve vztahu pokračovat. Dnes jsem sama, rozchod mě stále ještě mrzí, protože mám Marka ráda, a on mě pořád přemlouvá, abychom to spolu zkusili znovu, že už nebude ani trošku lhát. Ale já už mu nevěřím…
Pavlína

Myslíte, že notoričtí lháři se mohou změnit na pravdomluvné čestňáky? Nebo vám připadá, že pokud Pavlína Marka nikdy nenachytala při závažné lži, měla by ve vztahu pokračovat? Napište svoje názory.