Trápí mě jeden velký problém. Můj muž se stále častěji vyhýbá sexu se mnou a neustále se vymlouvá na různé věci, jako že je unavený, že se probudí děti, že si ještě musí přečíst něco do práce anebo že ráno brzy vstává a tak už musí jít spát. Sex by mu stačil tak dvakrát za měsíc, zatímco já bych mohla klidně každý den.
Jenže ten pocit pořád se doprošovat a svádět, a to ještě většinou marně, je hrozný. Připadám si pak jako nějaká nymfomanka a navíc čím víc se ho snažím k sexu přimět, tím větší je jeho odpor. Takže se většinou raději otočím ke zdi a snažím se usnout. Jinak si rozumíme dobře, jsme spolu už třináct let a nikdy mezi námi nebyly žádné vážné neshody.
Snažila jsem se o tom s ním v klidu promluvit, ale vždycky reaguje dost podrážděně a začne vyjmenovávat důvody, proč to nejde. Někdy se nakonec uvolí, že teda jo, ale pak z toho mám stejně takový divný pocit, že se do toho musí nutit a že stejně napolo spí.
Mám strach, že ho už vůbec nevzrušuju a nepřitahuju. Přitom o sebe dbám, snažím se vypadat hezky i doma, dokonce jsem si koupila dost drahé svůdné prádlo. A nic… Ale na druhou stranu si nemyslím, že mě nemá rád, nebo že má jinou ženu. Copak je možné, aby chlap, kterému je 35, už neměl chuť na sex? Poraďte mi, co s ním! Jsem už opravdu dost zoufalá.

Romana