Včera jsme v této rubrice uveřejnily dopis jedné čtenářky, která se svěřila se svým problémem. Její manžel jí zakázal přístup na internet a do její soukromé mailové schránky, poté co přišel na to, že si píše s cizími lidmi (a hlavně muži) z celého světa. Ona paní se dokonce podrobila tomu, že mu potupně svoji anglicky psanou „kompromitující“ korespondenci překládala. Jak se dalo čekat, názory dalších čtenářů a čtenářek na sebe nedaly dlouho čekat. Co si o celém tomhle internetovém partnerském problému myslíte? Téměř jednoznačně jste paní Z. D. vyčinili/y, že se nechala ponížit a nepostavila se svému muži. Uznáváte, že ho toto odhalení mohlo sice trochu „rozhodit“ a znejistit, ale ani to mu nedává právo chovat se ke své ženě jako pán a vládce. „Vážena paní, váš manžel je sice blb, ale vy si nestěžujte, protože se chováte "divně“ - když vám to připadne tak ponižující, proč mu ty maily překládáte? Já bych ho poslala někam. Nejhorší jsou ženské, které sebou nechají mávat a pak ze sebe dělají chudinky. Ty se pak snad nedají ani politovat,“ napsala například Pavla.
„Taky mám svůj vlastní virtuální svět. Můj muž to naprosto respektuje a jsem si jistá, že by mi nikdy poštu nečetl. Říká, že by se pak sám sobě nemohl podívat do očí. Když je na internetu on a přihlásí se na ICQ někdo z mých mužských internetových přátel, zavolá mě, ať jdu odepsat. Já myslím, že Tvůj muž nemá absolutně žádné právo se takhle chovat. Nedokážu poradit, jak na něj, jen NEDEJ SE, NEDĚLÁŠ NIC ŠPATNÉHO,“ přidává se Lora. „Špehování je podlé a každá žena má právo na svoje soukromí. Není jeho hračka, nemusí plnit jeho příkazy, on jí nemůže přikazovat či zakazovat, může se s ní pouze snažit domluvit. Kde to nefunguje, tam je to špatně... A když už se došťoural do té korespondence a nebyl schopný si poštu přeložit, to bych ho nechala teda pěkně se podusit se slovníkem... ne, já bych ho asi nenechala ani to, asi by ještě před tím vypukla itálie... a možná, pokud je ten manžel teda takhle despotickej, tak bych vzala nůžtičky a přešmikala mu hezky kabílky... a nebo aspoň vzadu přeházela porty... anebo zformátovala disk,“ píše Sharon.
A ještě jeden názor poněkud z jiného soudku, který připojil čtenář(ka) s nickem Mystik: „Och, děvčata, jak si všechny pěkně přitakáváte :-)) A přitom stačí párkrát kliknout a můžete číst stížnosti kolegyň, jak jejich partner dělá kdoví co na Inetu a jestli se mají rozvést hned a nebo až za chvilku. Zmíněný panáček to možná přehnal, ale jste si jisté, že na jeho místě budete reagovat jinak, ne-li hůř????“
Reklama